Warsztaty na jesienne zapominanie

18 września 2009

Dotyczy firmy: GSK,

Osoby po 60-tce traktują często problemy z pamięcią i koncentracją jako naturalne dolegliwości. Tymczasem uczestnicy Warsztatów Pamięci dla Seniorów pokazują, że te trudności można skutecznie przezwyciężyć – wystarczy entuzjazm i odrobina samozaparcia. Najbliższa okazja do walki z zapominaniem już we wrześniu podczas kolejnej edycji Warsztatów Pamięci.

Warsztaty Pamięci dla Seniorów to cykl 10 cotygodniowych spotkań dla osób po 50-tym roku życia. Podczas zajęć uczestnicy poznają metody skutecznego zapamiętywania i techniki poprawiające koncentrację. Jesienna edycja to już 13 Warsztaty Pamięci organizowane przez Centrum Naukowo-Społeczne GlaxoSmithKline w Poznaniu.

Doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że dla naszych seniorów cenne są nie tylko umiejętności, jakie sobie przyswajają podczas zajęć. Warsztaty to okazja do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Sympatyczna atmosfera i entuzjazm uczestników – to nasz sposób na trudności z koncentracją i zapominanie – tłumaczy Andżelika Korczak, psycholog prowadząca Warsztaty Pamięci.

Jesienną edycję Warsztatów Pamięci dla Seniorów poprzedzi Światowy Dzień Choroby Alzheimera, który obchodzimy 21 września. Na tę chorobę cierpi ponad 200 tys. Polaków. Specjaliści przypominają, że trudności z zapamiętywaniem i rozproszona uwaga to wśród osób starszych pierwsze symptomy choroby. Osoby cierpiące na chorobę Alzheimera powinny pamiętać, że cennym wsparciem terapii farmakologicznej są m.in. ćwiczenia wymagające wysiłku intelektualnego oraz odpowiednia dieta. Ważna jest również aktywność i więzi społeczne osób starszych. Badania naukowe ostatnich lat pokazują bowiem, że osoby samotne objęte są większym ryzykiem choroby Alzheimera.

Pierwsze zajęcia jesiennej edycji Warsztatów Pamięci rozpoczynają się pod koniec września – 25 (piątek) i 28 (poniedziałek). Cotygodniowe zajęcia w kilkunastoosobowych grupach potrwają do listopada. Na chętnych czekają jeszcze wolne miejsca. Zapisy i dodatkowe informacje pod numerem telefonu 061 860 10 85.