Warsztaty: Jak zachęcić pokolenie Y do angażowania się w sprawy społeczne. Millenialsi a wolontariat.

20 listopada 2015

Kim są i co reprezentują sobą przedstawiciele pokolenia urodzonego w latach 1980-1995, potocznie zwani millenialsami? Dostosowują się do „starego porządku” czy też „stary porządek” powinien dostosować się do nich? Czego oczekują, a co mogą dać? Co ich motywuje, a co zniechęca?

To zaledwie kilka pytań, na które odpowiedź będzie można znaleźć na warsztacie podczas III Konferencji Koalicji Prezesi-wolontariusze.

Prowadzący

Krzysztof Kaczmar – prezes zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy oraz członek zarządu Form Odpowiedzialnego Binzesu,

Artur Nowak-Gocławski – pomysłodawca, współzałożyciel i szef ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych, laureat przyznanej po raz pierwszy w tym roku nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Ludzie, którzy zmieniają biznes” w kategorii „biznes”;

W trakcie warsztatów prowadzący wraz z uczestnikami zdiagnozują, komu najchętniej i dlaczego pomagają millenialsi. Jaki sposób pomocy preferują: wolontariat, przelew czy bezpośredni datek. Jak godzą karierę, rodzinę, aktywność wolontariacką i rozwijanie własnych pasji, a także w jaki sposób można ich zachęcić do działania.

III Konferencja Koalicji Prezesi-wolontariusze „Wolontariat kompetencji. Jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem?” odbędzie się w dn. 25 listopada 2015, w godz. 10 – 17 w Hotelu Warsaw Sofitel Victoria, przy ul. Królewskiej 11. Szczegółowy program konferencji i formularz rejestracyjny dostępne na stronie konferencji. Portal odpowiedzialnybiznes.pl jest patronem medialnym wydarzenia.