Warsztaty „Dobre praktyki car-sharingu” z Ministerstwem Energii i Urzędem Miasta Gdyni

12 września 2017

Ministerstwo Energii oraz Urząd Miasta Gdyni zapraszają na warsztaty pn. „Dobre praktyki car-sharingu”. Spotkanie odbędzie się 14 września 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Na wprowadzenie usługi car-sharingu decyduje się obecnie coraz więcej miast. Dziś można wypożyczyć tzw. samochód na minuty m.in. w Warszawie, Krakowie, czy Trójmieście. Już wkrótce do tego grona dołączy Wrocław, Poznań oraz Łódź.

Ze względu na fakt, że car-sharing wpisuje się w strategię dotyczącą rozwoju elektromobilności w naszym kraju, Ministerstwo Energii chce wspierać jednostki samorządowe we wdrożeniu tego rozwiązania. Dlatego już 14 września 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędą się warsztaty, na których przybliżone zostaną zagadnienie car-sharingu. Podczas spotkania podsumowane zostaną dotychczasowe osiągnięcia we wprowadzaniu usługi w Polsce. Omówiona zostanie także rola samorządów we wdrażaniu tego modelu biznesowego i perspektywy dla rozwoju sektora w naszym kraju.

Warsztat, będzie stanowił okazję do zapoznania się z tym modelem biznesowym, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z podmiotami, które już wdrożyły to rozwiązanie. Ponadto w ramach pracy w grupach uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję przetestować, jak funkcjonuje system wynajęcia samochodu w ramach car-sharingu w praktyce – od instalacji i logowanie do aplikacji przez otwarcie samochodu i krótką przejażdżkę do rozliczenia podróży. Wydarzenie przyczyni się do popularyzacji tej idei w polskich miastach.

Formularz rejestracyjny agenda oraz szczegóły dotyczące warsztatów znajdują się na stronie internetowej ME pod linkiem: http://www.me.gov.pl/node/27345

Czytaj podobne >> PKN ORLEN rozszerza działania carsharingu

źródło: Centrum Prasowe PAP