„Walka o klimat”. Publikacja „Rzeczpospolitej” z eksperckim udziałem Forum Odpowiedzialnego Biznesu

27 listopada 2020

W piątek 27 listopada ukazała się czwarta już edycja specjalnej publikacji „Rzeczpospolitej” poświęconej aktywności firm w zakresie przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. Dodatek „Walka o klimat” dostępny jest też jako e-book. Wśród autorów/ek eksperckich artykułów są Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Miłosz Marchlewicz, menedżer promocji, komunikacji i projektów w FOB. Zachęcamy do lektury!

Czwarta edycja dodatku „Walka o klimat”, przygotowywanego przez redakcję „Rzeczpospolitej” we współpracy z firmami i organizacjami działającymi w obszarze CSR i zrównoważonego rozwoju ma aż 80 stron. Podobnie jak w poprzednich latach, Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem publikacji.

– Przed nami dekada działania. Mamy dziesięć lat na podjęcie pilnych i zdecydowanych kroków na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Firmy, które odpowiedzą najskuteczniej na wyzwania środowiskowe i klimatyczne, stoją przed szansą na zbudowanie unikalnej przewagi konkurencyjnej. Czas dyskusji minął, pora na działanie tu i teraz – dla zrównoważonej przyszłości. Innej może nie być – piszą Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Miłosz Marchlewicz, menedżer promocji, komunikacji i projektów w FOB w artykule pt. „Nie ma odporności bez odpowiedzialności”.

W dodatku ukazało się także podsumowanie debaty „Zrównoważony rozwój firm. W jaki sposób biznes powinien zaangażować się w walkę ze skutkami zmian klimatu” z udziałem Miłosza Marchlewicza z FOB.

Publikację w wersji papierowej otrzymali prenumeratorzy dziennika „Rzeczpospolita”. Dostępna jest także e-book, z którym można zapoznać się na stronie rp.pl >>.

Dodatek „Walka o klimat” pobrać można także w formacie PDF tutaj >>