„Walka o klimat” – nowy dodatek tematyczny „Rzeczpospolitej”

7 grudnia 2021

Dotyczy firmy: Coca-Cola HBC Polska, Deloitte, PKP Energetyka,

30 listopada wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” ukazał się dodatek tematyczny pt. „Walka o klimat”, traktujący m.in. o problematyce skutków zmian klimatu. Tegoroczna edycja poświęcona jest szczególnie nowej architekturze energetyki. Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronuje wydawnictwu.

Pobierz PDF >>

Piąta edycja wydania „Rzeczpospolitej” „Walka o Klimat” przedstawia szerokie spektrum tematyczne odnoszące się do zanieczyszczenia środowiska, walki ze smogiem, odpadów czy gospodarki obiegu zamkniętego. Poszczególne treści dodatku pozwalają odbiorcom na uświadomienie i zrozumienie pilnej potrzeby jak najszybszej transformacji ku zeroemisyjnej energetyce. Podkreślono znaczenie nowoczesnych technologii i zainwestowania w odnawialne źródła energii, tj. energia z wiatru i słońca, ale również atom.

Tegoroczny dodatek porusza także kluczowe kwestie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonej konsumpcji, mających niebagatelny wpływ na budowę neutralnie klimatycznej gospodarki. Mowa o rosnącym zasięgu raportowania niefinansowego, rezygnacji ze spożycia mięsa na rzecz produktów roślinnych, znaczenia recyklingu czy rozszerzonej odpowiedzialności producentów plastiku.

Źródło: rp.pl