W “Rzeczpospolitej” o tsunami w raportowaniu i odpowiedzialności zarządu w obszarze ESG 

19 marca 2024

15.03.2024 r. w “Rzeczpospolitej” ukazał się dodatek “Biznes odpowiedzialny w Polsce”, którego patronem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W wydaniu m.in. relacja z debaty z udziałem Roberta Adamczyka, członka zarządu FOB.

Podczas debaty “Rzeczpospolitej” pt. “Biznes przestawia się na zrównoważone tory – czyli transformacja w duchu ESG” Robert Adamczyk, członek zarządu FOB, zwracał uwagę  m.in. na wagę o zmian  legislacyjnych przekładających się na większą odpowiedzialność zarządu za informacje publikowane w raportach ESG.

– W legislacji widzimy nadciągające tsunami w raportowaniu i odpowiedzialności. Zmiana dotyczy nie tylko raportowania według dyrektyw CSRD czy dla sektora finansowego SFDR, ale także odpowiedzialności cywilnoprawnej zarządu za te sprawozdania – mówił Robert Adamczyk.

Debata została zorganizowana w ramach projektu “Biznes odpowiedzialny w Polsce”, którego patronem jest FOB. Relacja dostępna jest tutaj >>

W “Rzeczpospolitej” z 15 marca br. ukazał się także artykuł “Biznes odkrywa bioróżnorodność”. W swoim komentarzu Robert Adamczyk zwrócił uwagę uwagę na rosnące globalne wymogi legislacyjne dotyczące ochrony bioróżnorodności.

– Firmy będą musiały dużo dokładniej analizować i szacować ryzyka związane ze swoją działalnością, sprawdzając także, czy ich dostawcy nie szkodzą środowisku – podkreślił Robert Adamczyk.

Artykuł dostępny jest tutaj>>

W wydaniu również wywiad z Fioną Watson, senior director w Światowej Radzie Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) o trendach w obszarze ESG i różnych spojrzeniach na koncepcję odpowiedzialności biznesu.

FOB od 2009 r. współpracuje z WBCSD i jest jedynym polskim partnerem WBCSD Global Network. Rozmowa z Fioną Watson dostępna jest tutaj >> https://www.rp.pl/biznes-odpowiedzialny-w-polsce/art39995231-csr-to-juz-nie-tylko-mily-dodatek