W Gdańsku odbędzie się 12. Forum Inicjowania Rozwoju, którego tematem przewodnim będzie różnorodność

10 listopada 2023

14 listopada 2023 r. biznes, samorząd i organizacje pozarządowe spotkają się, by porozmawiać o różnorodności na największej międzysektorowej konferencji na Pomorzu. W programie wydarzenia znajduje się wystąpienie menedżera projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Leszka Stefaniaka, który opowie o Karcie Praw Dziecka w Biznesie.

Podczas kolejnej, 12. już edycji Forum Inicjowania Rozwoju, organizatorzy zapraszają do rozmowy, dlaczego i do czego, potrzebna jest dziś różnorodność. Dyskusja będzie dotyczyć  także tego, w jaki sposób zarządzać różnorodnością jako zasobem i potencjałem oraz jak osoby reprezentujące pomorski biznes, samorząd i NGO rozumieją wartość, siłę i znaczenia różnorodności.

Zarządzanie różnorodnością to przede wszystkim budowanie bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy, w którym każda osoba czuje się szanowana i doceniana. Wpływa to na zwiększenie dobrostanu i poczucia bezpieczeństwa osób pracujących, co dalej przekłada się na wzrost efektywności zespołów i lepsze wyniki finansowe firm mówi Patrycja Zbytniewska, liderka ds. polityki społecznej i raportowania niefinansowego LPP oraz prezeska Fundacji LPP.

Podczas wydarzenia zostaną postawione pytania:

  • Jak wprowadzać równość do mainstreamu?
  • Dlaczego różnorodne zespoły złożone z kobiet i mężczyzn w różnym wieku i o różnym pochodzeniu są bardziej kreatywne i pracują o wiele efektywniej, niż te jednorodne?
  • Dlaczego warto awansować kobiety do zarządów firm?
  • Jaki jest wpływ równego traktowania i strategii poszanowania różnorodności na kondycję firm i rynku pracy?
  • Co kryje się pod terminem neuroróżnorodność?
  • Jak wygląda aktualna sytuacja społeczna w tym szczególnie sytuacja na rynku pracy osób z wysoką wrażliwością, spektrum autyzmu czy osób z ADHD?

Wśród gości Forum swój udział potwierdzili m.in.: Leszek Stefaniak – menedżer projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Mirella Panek-Owsiańska – ekspertka Diversity&Inclusion, Katarzyna Andrzejczyk-Briks – ekspertka ds. trendów i sygnałów zmian, Agata i Wojtek Sawiccy „Life on Wheelz” czy Lidia Makowska – Trójmiejska Akcja Kobieca i wielu innych ekspertów.

– Uważamy, że warto i trzeba dzisiaj podejmować rozmowę o różnorodności w każdym z naszych środowisk życia i pracy, bo tylko przez coraz lepsze zrozumienie, że obecność różnorodnej, równościowej i inkluzywnej kultury przedsiębiorstw, urzędów czy środowisk naukowych – może przełożyć się to na rozwój i sukces organizacyjny i finansowy tych podmiotów. A także dzięki akceptacji i szacunkowi dla innych, możemy budować bardziej harmonijne i sprawiedliwe społeczeństwo – mówi Magdalena Rzeszotalska, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej i CSR/ESG, Polpharma S.A.

Termin: 14 listopada 2023, godz. 8:30 – 15:00
Miejsce: AmberExpo, Gdańsk, ul. Żaglowa 11
Rejestracja: https://upfoundation.pl/forum-inicjowania-rozwoju-konferencja-2023/
Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dostępna będzie transmisja online z wydarzenia z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Up Foundation, mająca 12-letnie doświadczenie w budowaniu relacji między środowiskiem samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych. Inicjatywa Fundacji kolejny raz została objęta patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas 12. edycji wydarzenia przedstawiciel FOB opowie uczestnikom o Karcie Praw Dziecka w Biznesie.

Źródło: inf. pras.