W Dniu Kobiet Bank BNP Paribas do każdej kwoty wpłaconej na fundusz solidarnościowy dołoży jej czterokrotność

8 marca 2022

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

Tegoroczny Dzień Kobiet Bank BNP Paribas chce celebrować zupełnie inaczej, szczególnie wspierając uchodźczynie z Ukrainy, które dzielnie dbają o siebie i swoje rodziny w tej trudnej sytuacji. Bank, wspólnie z Fundacją BNP Paribas, zbiera pieniądze na rzecz Fundacji Ocalenie, wspierającej uchodźczynie wraz z ich rodzinami z Ukrainy. Do każdej wpłaconej dziś kwoty bank dołoży jej czterokrotność do kwoty 500 000 zł.

Wpłacone darowizny zostaną przede wszystkim przekazane na najpilniejsze podstawowe potrzeby obywatelek Ukrainy i ich rodzin. W dłuższej perspektywie środki wesprą w integracji w nowym otoczeniu, poszukiwaniu pracy oraz zapewnieniu edukacji. Dane do dokonywania darowizn na fundusz znajdują się na końcu informacji.

Dodatkowo, dla wszystkich, którzy pomagają lub chcą zacząć pomagać bank organizuje webinar o mądrym niesieniu pomocy. Specjaliści opowiedzą, jak optymalnie wykorzystać pozytywną energię i chęć do pomocy na dłużej. Webinar odbędzie się 15 marca.

Bank wprowadził także szereg ułatwień dla obywateli Ukrainy. Mogą oni otwierać konta w oddziale w dużo prostszy sposób niż dotychczas. Wystarczy okazać dowód tożsamości (paszport lub Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca), mieć TIN (ukraiński numeru identyfikacji podatkowej) i polski numer telefonu. Bank udostępnił im również darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju oraz darmowe wpłaty i wypłaty w oddziałach banku.

Wszyscy klienci banku, nie tylko obywatele Ukrainy, mogą też za darmo robić przelewy na ukraińskie konta (zwrot prowizji następuje maksymalnie po 2 dniach). Dodatkowo bank udostępnił całodobową infolinię o przygotowanych rozwiązaniach w języku ukraińskim pod numerem +48 503 228 228. Wszyscy pracownicy Banku BNP Paribas pochodzący z Ukrainy otrzymali dodatkowe 3 dni urlopu oraz wsparcie finansowe, aby pomóc swoim bliskim, którzy pozostali w kraju ogarniętym wojną. Ośrodek Banku BNP Paribas w Lesznie został udostępniony dla członków rodzin pracowników, którzy przybyli z Ukrainy i nie mają jeszcze miejsca do zamieszkania. Bank zapewnia również ich pobyt w innych ośrodkach w Polsce. Pracownicy, którzy chcą wesprzeć uchodźców mogą skorzystać z 2 dni urlopu na wolontariat.

Grupa BNP Paribas także wspiera uchodźców zza wschodniej granicy. Grupa stworzyła specjalny fundusz na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy – Rescue & Recover Fund. Zasilany jest wpłatami od pracowników i Klientów banku. Grupa przeznaczy 10 mln euro na podwojenie zebranej kwoty, a pomoc finansowa trafi do Lekarzy Bez Granic, Czerwonego Krzyża oraz biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

Jak przekazać darowiznę na wsparcie uchodźców?

Dane do przelewu:

Fundacja BNP Paribas

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

Nr konta:

PLN PL 57 1600 1462 1028 4707 0000 0008

EUR PL 84 1600 1462 1028 4707 0000 0007

USD PL30 1600 1462 1028 4707 0000 0009

BIC/SWIFT: PPABPLPK

IBAN: PL

Bank correspondent: BNPAUS3N