Volkswagen stosuje rozwiązania GOZ w odniesieniu do elektromobilności

25 marca 2024

Dotyczy firmy: Volkswagen Poznań,

Światowy Dzień Recyklingu to doskonała okazja, by zastanowić się nad odpowiednim wykorzystywaniem surowców wtórnych. Grupa Volkswagen prezentuje, w jaki sposób odzyskuje i przetwarza odpady, aby finalnie wykorzystać je w nowych samochodach.

Przykładem wdrażania przez firmę założeń gospodarki obiegu zamkniętego jest Volkswagen ID. Buzz. Model odzwierciedla kompleksowe podejście marki Volkswagen Samochody Dostawcze do zrównoważonego rozwoju i wykorzystywania przetworzonych materiałów.

Volkswagen ID. Buzz jest w pełni elektryczny i zeroemisyjny, a do jego wykończenia – obicia foteli, wykładziny podłogowej i podsufitki – wykorzystano materiały z recyklingu.

Jedna z tkanin obiciowych jest zrobiona z przędzy SEAQUAL, której nici składają się w ok. 10 procentach z plastiku wydobytego z mórz i w ok. 90 procentach z przetworzonych butelek PET. Pozwala to na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 32 procent w porównaniu z alternatywnymi produktami.

Ponadto dany model jest pierwszym, który zawiera tapicerkę ArtVelours ECO, składającą się w 71% z materiałów pochodzących z recyklingu. Stawiając na ekologię, użyto również lakieru zamiast chromu i zastosowano efekt drewna w celu uniknięcia zastosowania prawdziwego drewna.

Volkswagen ID. Buzz wpisujący się w założenia – obchodzonego 18 marca – Światowego Dnia Recyklingu jest dowodem na to, że marka umiejętnie godzi potrzeby konsumentów z troską o środowisko i zasoby naturalne.

Źródło: inf. pras.