VITAY z Yanosikiem pomagają Szpitalowi Dziecięcemu

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 8 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
4 stycznia 2016

Dotyczy firmy: Orlen,

Aktywni użytkownicy programu lojalnościowego VITAY oraz aplikacji Yanosik przekazali za pośrednictwem Fundacji ORLEN Dar-Serca blisko 40 tysięcy złotych na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Korzystając z darowizny lekarze zakupili terapeutyczną wannę do hydromasażu oraz magnetronik służący do leczenia złamań układu kostnego u dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Przekazanie darowizny było możliwe dzięki akcji „Zgłaszam & pomagam” będącej wspólnym przedsięwzięcia użytkowników programu VITAY, a zarazem kierowców korzystających z aplikacji Yanosik. Podarunek w imieniu wszystkich kierowców uczestniczących w akcji, przekazał dr n.med. Jolanty Niewiedzioł, użytkownik Yanosika i uczestniczył akcji Tomasz Kostowiecki.

Projekt społeczny „VITAY rusza w drogę z Yanosikiem” rozpoczął się w marcu tego roku. Od tego czasu w ramach współpracy, każdy z kierowców mógł zbierać punkty VITAY nie tylko za zakupy na stacjach ORLEN, ale także za zgłoszenia zdarzenia na drodze dokonane w aplikacji Yanosik. Przypomnijmy, iż każde zgłoszenie kierowcy biorącego udział w promocji, które zostało potwierdzone przez kolejnego kierowcę spowodowało naliczenie dwóch punktów VITAY. Jeden z nich powiększał aktualny stan konta uczestnika programu lojalnościowego, natomiast drugi zasilał wspólną dla całej społeczności pulę punktów, która następnie została zamieniona przez PKN ORLEN na złotówki. Zgodnie z ideą utworzony w ten sposób fundusz, raz na pół roku, jest przeznaczany na cel charytatywny, który każdorazowo wskazuje społeczność Yanosika i VITAY w głosowaniu na portalu społecznościowym. W efekcie, użytkownicy akcji po raz pierwszy wybierali cel darowizny w postaci pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Za zebrane pieniądze Szpital zakupił, niezwykle pomocną w rehabilitacji dzieci terapeutyczną wannę do hydromasażu oraz magnetronik służący m.in. do leczenia złamań kości, kontuzji i zwichnięć.

Jak wynika ze statystyk teren Lubelszczyzny obfituje w ciężkie urazy komunikacyjne, a Uniwersytecki Szpital Dziecięcy jest najbardziej znanym, cenionym i sprawnie działającym ośrodkiem w regionie. Lubelski szpital dysponuje ponad 400 łóżkami dla pacjentów, zgromadzonymi w 19 wysoko specjalistycznych Klinikach – Oddziałach. Rocznie hospitalizowanych jest ponad 30 000 pacjentów od noworodków do 18-latków. Wykonywanych jest także ponad 6 tys. operacji oraz 600 tys. badań diagnostycznych.

Mali pacjenci, którzy doświadczyli urazów podczas wypadków komunikacyjnych niejednokrotnie związani są ze szpitalem przez dłuższy czas, a zdarza się, że dzieci leczone są w kliku oddziałach, zanim będą mogły powrócić do domu. Dlatego tak ważne jest, aby u pacjenta po urazie jak najszybciej rozpocząć rehabilitację, podkreśla kadra medyczna lubelskiej placówki.