Veolia wspiera tarnogórskie szpitale

5 maja 2020

Dotyczy firmy: Fundacja Veolia Polska,

PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach oraz Veolia Południe Sp. z o.o. wychodząc naprzeciw potrzebom tarnogórskich szpitali przekazuje profesjonalne środki dezynfekujące czterem placówkom szpitalnym działającym na terenie miasta.

Jak informuje serwis czestochowa.naszemiasto.pl, pomoc spółek z Grupy Veolia trafi do wszystkich szpitali działających w Tarnowskich Górach. Spółki dokonały zakupu 60 litrów profesjonalnych żeli do dezynfekcji ciała i rąk, 150 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni oraz żeli antybakteryjnych. Do szpitali trafi również 240 maseczek wielokrotnego użytku, 40 przyłbic, prawie 300 rolek ręczników papierowych oraz ponad 1.400 butelek wody mineralnej z przeznaczeniem dla personelu szpitali. Spółki ufundowały także wcześniej dwa monitory funkcji życiowych, które trafiły do Szpitala Powiatowego im. Hagera. Wybór zakupionego sprzętu oraz środków został ustalony wspólnie z placówkami medycznymi, dlatego odpowiada na ich największe potrzeby.

– Liczymy na to, że zakupiony przez nas sprzęt i środki ochrony podniosą bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i pracowników służby zdrowia – mówi Wojciech Noga Członek Zarządu Veolii Południe Sp. z o.o.

Czytaj więcej >> 

Źródło: czestochowa.naszemiasto.pl