Urban Cinema by Santander podczas World Urban Forum

22 czerwca 2022

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

Przegląd filmów o tematyce miejskiej, który Santander Bank Polska organizuje razem z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów, jest imprezą towarzyszącą 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum) w Katowicach, międzynarodowemu wydarzeniu poświęconemu problematyce zrównoważonej urbanizacji. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

Poprzez projekcje filmowe i towarzyszące im dyskusje z gośćmi specjalnymi, bank chce promować wiedzę i skłonić do szerszej publicznej debaty na temat celów zrównoważonego rozwoju ONZ, także tych, które poświęcone są harmonijnemu i przyjaznemu dla środowiska i osób ze szczególnymi potrzebami rozwojowi osiedli ludzkich likwidujących wszelkie nierówności przestrzenne i społeczne. Celem wydarzenia jest ponadto szerzenie idei zrównoważonej urbanizacji oraz stworzenie pola do dyskusji pomiędzy ekspertami a mieszkańcami.

Podczas trzydniowego wydarzenia Urban Cinema by Santander w Katowicach widzowie będą mogli oglądać filmy twórców z różnych części świata, w tym m.in. Polski, Niemiec, Holandii czy Brazylii. Wszystkie projekcje łączy przede wszystkim jeden wspólny mianownik – miasto, jego rozwój, problemy i życie mieszkańców, a także zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem przestrzeni, w której funkcjonuje na co dzień każdy z nas.

Wśród prezentowanych tytułów znajdą się filmy pełnometrażowe, jak np. film „Bloki” Konrada Królikowskiego oraz krótkometrażowe udostępnione dzięki uprzejmości UN-Habitat Better Cities Film Festival, a także m.in. „Kopenhaga: w stronę neutralności klimatycznej” w reżyserii Annette Plomin, Andreasa Ammer, Bianci Haudy czy „Oddech” Piotra Biedronia.

Każdego dnia projekcjom filmowym towarzyszyć będą spotkania z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się autorzy wyświetlanych filmów, samorządowcy i działacze miejscy. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli m.in. Filip Springer i Beata Chomątowska.

Urban Cinema by Santander odbędzie się w dniach 28-30 czerwca w Kinoteatrze Rialto w Katowicach, ul. św. Jana 24. Wejście na wydarzenie jest bezpłatne. Przestrzeń kina jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

Pełny program wydarzenia i plan projekcji znaleźć można na stronie.

Źródło: inf. pras.