Tesco zaprzestanie sprzedaży jajek z chowu klatkowego w Europie Środkowej do końca 2025r.

7 sierpnia 2017

Dotyczy firmy: Tesco Polska,

Tesco w Europie Środkowej prowadzi działania aby zapewnić, że do końca 2025 r. w sklepach sieci nie będą dostępne jajka z chowu klatkowego, zarówno marki własnej jak i innych producentów. Do tej pory wycofanie ze sprzedaży jajek z chowu klatkowego zadeklarowała także Biedronka i Carrefour, które wspólnie Tesco Polska są partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– Nasza decyzja dotycząca jajek z chowu klatkowego jest spójna z polityką Tesco mającą na celu prowadzenie zrównoważonego łańcucha dostaw i poprawę warunków hodowli zwierząt. Będziemy współpracować z naszymi dostawcami aby w założonym terminie zagwarantować, że żadne ze sprzedawanych w naszych sklepach jajek nie pochodzi z chowu klatkowego. – powiedział Jamie Walker dyrektor ds. produktów na Europę Środkową

Już teraz w ofercie Tesco możemy znaleźć szeroką ofertę jajek ekologicznych, z chowu ściółkowego czy  z wolnego wybiegu. W czasie planowanych zmian w asortymencie, Tesco wraz z dostawcami będzie ściśle przestrzegać  obowiązujących, wysokich standardów dotyczących warunków hodowli i produkcji jajek.

Inicjatywa ta jest integralną częścią starań Tesco aby wszystkie produkty były pozyskiwane we właściwy i etyczny sposób i jest kontynuacją zobowiązania jakie podjęło Tesco w Wielkiej Brytanii o zakończeniu sprzedaży jajek z chowu klatkowego. Wszędzie tam, gdzie działa, Tesco chce oferować produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach, jednocześnie przyczyniając się do rozwiązywania problemów, które są ważne dla lokalnych społeczności.

źródło: materiały prasowe firmy