Tesco Polska przekaże 800 000 zł lokalnym społecznościom

29 lutego 2016

Dotyczy firmy: Tesco Polska,

25 lutego ruszył program „Decydujesz, pomagamy” – nowa inicjatywa społeczna realizowana przez Tesco Polska. Działanie wpisuje się w globalną politykę firmy, która zakłada wsparcie społeczności lokalnych we wszystkich krajach Europy Środkowej.

„Decydujesz, pomagamy” to część programu „You Choose, We Help”, który obejmuje cztery państwa w Europie Środkowej – Polskę, Czechy, Węgry i Słowację. W ramach przedsięwzięcia Tesco przekaże w sumie 394 000 funtów (ok. 2,2 mln złotych) na projekty społeczne w tych krajach. W Polsce będzie to 800 000 zł.

Założenia programu opracowane zostały w taki sposób, aby realnie wesprzeć lokalne społeczności w działaniach na rzecz ich otoczenia. Dlatego właśnie obejmie on swoim zasięgiem całą Polskę – podzieloną na 160 okręgów. W każdym z nich przyznany zostanie grant w wysokości 5 000 zł, który zrealizować będą mogły zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne. Co szczególnie ważne, o wyborze zwycięzców w poszczególnych okręgach bezpośrednio zadecydują ich mieszkańcy w otwartych głosowaniach, które odbędą się w maju we wszystkich sklepach sieci Tesco. Inicjatywę wspiera Partner Strategiczny – Fundacja Tesco Dzieciom oraz Partner Merytoryczny – Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Klienci są w centrum naszych wszystkich działań. Udowadniamy to także w nowym programie „Decydujesz, pomagamy”, gdzie decyzja o tym, które inicjatywy społeczne otrzymają wsparcie, należy właśnie do klientów Tesco, najważniejszych partnerów tego programu – mówi David Morris, prezes Tesco na Europę Środkową. – Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego wierzymy, że wspólnie możemy napisać niejedno szczęśliwe zakończenie.

Program „Decydujesz, pomagamy” to kolejna inicjatywa Tesco Polska na rzecz lokalnych społeczności. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne (np. Tesco dla Szkół), promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich jak walka z marnowaniem żywności czy problemem niedożywienia.