Termomodernizacja domów bohaterów seriali

22 kwietnia 2016

Problem termomodernizacji może dotyczyć nawet 5 mln starych budynków jednorodzinnych w Polsce. Już niedługo także bohaterowie popularnych telewizyjnych seriali staną przed decyzjami remontowymi dotyczącymi ich domów. Za sprawą kampanii EKOPREZENT – Ekologiczny Dom, realizowanej przez UNEP/GRID-Warszaw, dowiedzą się jak oszczędzać energię potrzebną do ogrzania budynków, a tym samym oszczędzać pieniądze i dbać o środowisko naturalne.

Wątek termomodernizacyjny zostanie wpleciony w formie „idea placement” w życie bohaterów seriali TVP: Klanu i „Barw szczęścia”. W obu produkcjach widzowie spotykają się ze swoimi ulubieńcami i przeżywają ich zawodowe i osobiste perypetie. Teraz będą towarzyszyć im także przy decyzjach związanych z modernizacją ich domów.

Czy Borys przekona Barbarę do rozważenia jego propozycji ocieplenia ścian i dachu? Czy Jerzy zdoła namówić Elżbietę do zmian w rodzinnym gnieździe rodziny Lubiczów na Warszawskiej Sadybie i stary dom na warszawskiej Sadybie przejdzie głęboką termomodernizację? Widzowie będą mogli przekonać się o tym już niedługo!

Organizatorzy kampanii zapraszają do oglądania Klanu 22 kwietnia br. (emisja premierowego odcinka w TVP 1 o godz. 17.55) oraz „Barw szczęścia” 11 maja (TVP2, godz. 20.05).

Kampania EKOPREZENT – Ekologiczny Dom dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za treść materiałów publikowanych w ramach kampanii odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa.