Tegoroczne aukcje Allegro dla WOŚP zakończyły się kwotą 30 135 000 złotych

7 kwietnia 2021

Dotyczy firmy: Allegro,

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł kolejny rekord. Dzięki aukcjom internetowym na Allegro udało się zebrać ponad 30 mln złotych. To kwota ponad dwukrotnie większa niż rok temu. Złożyły się na nią licytacje ponad 205 tys. przedmiotów oraz wpłaty do Wirtualnej Puszki. Allegro powiększyło ten rekordowy wynik przekazując na rzecz WOŚP dodatkowy milion złotych.

Rekordowe aukcje

Najpopularniejszą i najdroższą aukcją w historii WOŚP okazała się książka „Inaczej” przekazana przez jej autora – Radka Kotarskiego – w pakiecie z czerwonym Ferrari F430 F1. Osiągnęła ona rekordową kwotę 450 555 złotych. Wśród najcenniejszych aukcji znalazły się również: Dzień we Francji od Omeny Mensah i Rafała Brzoski (201 100 zł), rakieta tenisowa z French Open od Igi Świątek (131 300 zł) oraz koszulka Roberta Lewandowskiego z meczu Ligi Mistrzów UEFA (100 101 zł). Jak co roku, nie zabrakło też bardzo nietypowych i oryginalnych aukcji. Pomnik Piotra Skrzyneckiego wylicytowano za 91 317 zł, sprzątanie mieszkania przez Andrzeja Chyrę kosztowało nabywcę aż 42 700 zł. Z kolei bilet dla 2 osób na prywatny koncert Eweliny Lisowskiej został kupiony za ponad 20 tys. złotych. Warto tu jednak dodać, że występ piosenkarki odbędzie się na pokładzie śmigłowca, w czasie lotu nad Beskidami.

Orkiestra gra online i mobile

W tym roku w internetowe aukcje bardzo mocno zaangażowały się także sztaby WOŚP z całego świata. Korzystając z Allegro, 425 sztabów wystawiło łącznie ponad 38 tys. aukcji. Wśród sztabów zagranicznych znalazła się nawet Polska Stacja Polarna w Hornsundzie na Spitsbergenie. Także klienci Allegro chętnie korzystali z możliwości wsparcia Fundacji sprzed ekranu komputera czy swojego smartfona. W ciągu 8 tygodni stronę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło ponad 8,3 mln unikalnych użytkowników a aż 77% ruchu pochodziło z urządzeń mobilnych.

Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 21 lat współpracy przełożyło się na niemal 80 mln złotych przekazanych na konto Fundacji WOŚP. Dodatkowe 31 mln złotych trafiło do fundacji po tegorocznym finale. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Więcej informacji na temat aukcji Allegro dla WOŚP oraz tegorocznego Finału na aukcje.wosp.org.pl.

źródło: mat. pras.