Tęczowy biznes. Jak działać, by nie wykluczać?

18 października 2021

25 października odbędzie się webinarium w ramach TransferHUB – inkubatora innowacji społecznych. Gościem spotkania będzie Marcin Dzierżanowski, dziennikarz, publicysta i współzałożyciel Fundacji Wiara i Tęcza.

Jak projektować rozwiązania przyjazne dla wszystkich i formułować niewykluczające komunikaty, które mogą ratować życie? Na jakie rozwiązania w sektorze publicznym, NGO i biznesu warto zwrócić uwagę? Jak na pozór uniwersalne algorytmy mogą wykluczać i w jaki sposób temu przeciwdziałać? I jaka przyszłość czeka osoby LGBT+ w starszym wieku i czy jest pole do rozwijania innowacji w tym obszarze?

O tym z Marcinem Dzierżanowskim, dziennikarzem, publicystą i współzałożycielem Fundacji Wiara i Tęcza, porozmawia Agata Jankowska, dziennikarka i reportażystka, redaktorka portalu Ekonomiaspoleczna.pl. 

– Innowatorzy i innowatorki, którzy zgłaszają do nas pomysły, często piszą, że ich rozwiązania będą dostępne dla wszystkich, nie zastanawiając się nad tym, jak język i pozornie uniwersalne komunikaty budują bariery. W refleksji nad dostępnością niemal nigdy nie wspomina się osób LGBT+, z tego względu organizujemy to spotkanie. Zapraszam szczególnie wszystkie osoby, które już projektują lub rozważają projektowanie innowacji społecznych  – mówi Julia Koczanowicz-Chondzyńska, prezeska Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. 

Spotkanie odbędzie się 25 października w godz. 18-20. Udział jest bezpłatny. Webinarium będzie tłumaczone na polski język migowy.

Zapisy poprzez formularz dostępny tutaj >>

Dołącz do wydarzenia na FB >>

O inkubatorze TransferHUB

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „TransferHub – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia”. W TransferHub osoby prywatne, firmy, instytucje i organizacje pozarządowe mogą otrzymać pakiet szkoleń, doradztwa oraz grant w wysokości ok. 38 tys. zł na przetestowanie nowatorskiego pomysłu związanego z pracą.

Aby dołączyć do projektu i zgłosić innowacyjne rozwiązanie, należy do 6 grudnia wypełnić formularz online dostępny na stronie transferhub.pl/formularz

Zarejestruj się na spotkanie >>