Tchibo trzecim największym dostawcą bawełny ekologicznej na świecie.

23 czerwca 2015

Dotyczy firmy: Tchibo,

W rankingu największych globalnych dostawców bawełny ekologicznej, Tchibo awansowało z szóstej pozycji na miejsce trzecie. Textile Exchange, organizacja non-profit, opublikowała niedawno wyniki raportu w ostatnim wydaniu „Organic Cotton Market Report”. Tchibo wyprzedziły tylko dwie znaczące międzynarodowe firmy z branży tekstylnej – C&A i H&M.

W tym roku ranking firm z branży bawełny ekologicznej został opublikowany 4 razy, a Tchibo jest jedyną firmą, która aż trzykrotnie znalazła się w pierwszej dziesiątce. To jednak nie jedyna pozytywna informacja: W tym samym rankingu Tchibo zajęło 4. miejsce w ramach „Race to the Top“, w którym kluczowy był współczynnik pokazujący stopień zastąpienia bawełny konwencjonalnej bawełną ekologiczną.

Sprzedaż tekstyliów z bawełny wyprodukowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju zwiększyła się z 40% w 2013 roku, do ponad 80% obecnie. Oznacza to, że w ubiegłym roku do produkcji ubrań i tekstyliów Tchibo zostało wykorzystanych prawie 6000 ton bawełny organicznej.

Bawełna, obok kawy i drewna, jest jednym z głównych surowców w ofercie Tchibo. W obszarze bawełny wyprodukowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju firma współpracuje głównie z organizacjami typu non-profit, jak Textile Exchange, Cotton Made in Africa (CMIA) i Aid by Trade Foundation.

Wspieramy tworzenie godziwych warunków produkcji, przyjaznych dla środowiska i doskonalenie dobrych praktyk w globalnym łańcuchu dostaw bawełny ekologicznej. Naszym celem w niedalekiej przyszłości jest wykorzystanie w produkcji odzieży i tekstyliów bawełny w 100% pochodzącej ze zrównoważonych źródeł.

Pomimo tego, że bawełna ekologiczna jest droższa od konwencjonalnej, nie przenosimy wyższej ceny zakupu surowca w proporcji 1:1 na naszych klientów. W lipcu w ofercie Tchibo po raz kolejny pojawi się kolekcja bielizny, w całości wykonanej z bawełny ekologicznej i certyfikowanej zgodnie ze standardami OCS 100 i OCS Blended, Textile Exchange.

Źródło: informacja prasowa