Tchibo Schattenwald-Bohnen. Delikatna kawa dojrzewająca w cieniu tropików

26 maja 2011

Dotyczy firmy: Tchibo,

Aby sprostać oczekiwaniom wielbicieli kawy, Tchibo przygotowało specjalną, limitowaną ofertę. Od 31 maja br. w sklepach Tchibo dostępna będzie kawa Tchibo Schattenwald-Bohnen sygnowana certyfikatem Rainforest Alliance Certified™. Teraz każdy może delektować się niepowtarzalnym, delikatnym smakiem i aromatem kawy, pochodzącej ze zrównoważonych upraw.

Kawa Tchibo Schattenwald-Bohnen to szczególna propozycja ekspertów Tchibo. Składa się w 100% z ziaren Arabiki, pochodzących z plantacji sygnowanych Rainforest Alliance Certified™. Symbol zielonej żaby, umieszczony na jej opakowaniu jest oficjalnym znakiem międzynarodowej organizacji ekologicznej Rainforest Alliance. Oznaczenie to gwarantuje, że co najmniej 30% ziaren zawartych w kawie Tchibo Schattenwald-Bohnen pochodzi z plantacji sygnowanych Rainforest Alliance Certified™.

Naturalnie łagodne ziarna Arabiki, z których skomponowana jest kawa  Tchibo Schattenwald-Bohnen, pochodzą z plantacji w Ameryce Łacińskiej. Krzewy Arabiki, wymagające szczególnych warunków uprawy, rosną na wyżynnych terenach porośniętych przez lasy tropikalne. Doskonałe warunki klimatyczne, żyzne gleby oraz cień wysokich drzew, chroniący je przed palącym słońcem sprawiają, że ziarna dojrzewają powoli, nabierając niepowtarzalnego, delikatnego smaku i aromatu, którym charakteryzuje się kawa Tchibo Schattenwald-Bohnen.

Klienci, którzy kupią kawę Tchibo Schattenwald-Bohnen wesprą tym samym działalność organizacji Rainforest Alliance, której celem jest troska o środowisko naturalne oraz zrównoważony rozwój rolnictwa w krajach rozwijających się. Właściciele plantacji certyfikowanych przez Rainforest Alliance nie stosują nawozów sztucznych oraz właściwie gospodarują odpadami, chroniąc w ten sposób ekosystemy lasów tropikalnych. Ponadto pracownicy plantacji mają zapewnione godne warunki życia i pracy oraz dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej.

Nowa kawa Tchibo Schattenwald-Bohnen dostępna jest w wersji ziarnistej. Do kupienia od 31 maja 2011 roku w sklepach Tchibo, w cenie 29,95 zł (500g).

Źródło: Materiały prasowe