Tchibo dba o komfort noszenia i o środowisko

3 sierpnia 2016

Dotyczy firmy: Tchibo,

W najbliższej kolekcji Z natury dobre dla skóry Tchibo prezentuje produkty z ekologicznej bawełny certyfikowane w ramach OCS oraz GOTS.

Bawełna ekologiczna pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. Kontrola odbywa się już na etapie sadzenia ziaren krzewów bawełny. Stosowane są wyłącznie biologiczne nawozy i naturalne środki do zwalczania owadów. W ten sposób wody i krzewy pozostają czyste, a gleby długo urodzajne.

Organic Content Standard (OCS) jest to niezależne oznaczenie organizacji Textile Exchange. Wyróżnia produkty zawierające bawełnę ekologiczną. W kolekcji jest wykorzystany standard OCS Blended, który znajduję się na produktach, które zawierają od 5 do 95% bawełny ekologicznej. Tchibo stosuje ten znak, kiedy produkt zawiera przynajmniej 50% bawełny ekologicznej. Procent zawartości bawełny ekologicznej jest zawsze wyraźnie pokazany, aby klient wiedział ile jest jej w produkcie.

Global Organic Textile Standard (GOTS) to certyfikat dla produktu obejmujący cały łańcuch produkcji począwszy od surowców, poprzez tekstylia naturalne (bawełna, jedwab, len, konopie) na odzieży skończywszy. Utworzony został przez International Working Group on Global Organic Textile Standard (IWG), grupę roboczą skupiającą organizacje z Europy, USA i Japonii zajmujące się certyfikowaniem i oznaczaniem produktów przyjaznych środowisku.