TAURON: wybrano pierwsze startupy do programu Pilot Maker

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 7 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
29 marca 2017

Dotyczy firmy: Grupa TAURON,

Piętnaście startupów oferujących swoje rozwiązania dla Grupy TAURON, partnera FOB, zakwalifikowano do pierwszego etapu programu pilotażowych wdrożeń dla startupów pn. Pilot Maker. Program akceleracji Pilot Maker – www.pilotmaker.pl, którego głównym partnerem jest TAURON, to projekt, który wygrał blisko sześciomilionowe dofinansowanie w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Scale Up.

Program, realizowany przez firmę techBrainers, jest oparty na realnych, precyzyjnie zdefiniowanych wyzwaniach dużych przedsiębiorstw z TAURONEM na czele. Dzięki temu został ukierunkowany na pozyskanie takich rozwiązań, które będą mogły być finalnie wdrożone w firmach partnerskich – http://media.tauron.pl/pr/338331/tauron-inwestuje-w-rozwoj-startupow

Wobec zmieniającego się z niespotykaną wcześniej dynamiką rynku, szczególnie w obszarze energetyki, potrzebne są nowe, innowacyjne produkty. TAURON poszukuje więc sposobów identyfikacji potencjalnych obszarów wystąpienia innowacji przełomowych w otoczeniu organizacji. Liczymy, że w naszej współpracy ze startupami uda nam się, głównie w obszarze klienckim zidentyfikować nowe technologie, produkty czy usługi, które będziemy mogli oferować naszym klientom, a tym samym zbudować nową strukturę przychodów – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia

Proces rekrutacji do pierwszej rundy programu Pilot Maker składał się z kilku etapów. Pierwszy etap skupił się na analizie formalnej i wstępnej ocenie potencjału rozwiązania. Startupy, które pozytywnie przeszły weryfikacje skierowane zostały na prowadzony przez firmę techBrainers komitet selekcji. Bardzo istotne jest, że w skład tego komitetu weszli przedstawiciele zarówno techBrainers i dużych przedsiębiorstw czyli TAURONA oraz Amplusa i Krossa, jak również dedykowani eksperci tematyczni oraz eksperci z funduszy inwestycyjnych.

Komitet selekcji wskazał listę 23 startupów z największym potencjałem wdrożeniowym, z czego 15 ma potencjał wdrożeniowy w firmie Tauron. Co to oznacza? Jest to potwierdzenie, że startupy odpowiadają na konkretne wyzwania zdefiniowane przez firmę TAURON, a potencjalne wdrożenie danego rozwiązania jest kompatybilne z infrastrukturą i strategią firmy TAURON – informuje Magdalena Jackowska-Rejman, kierownik projektu Pilot Maker, CEO techBrainers.

źródło: materiały prasowe firmy