Targi CSR w dodatku specjalnym do dzisiejszej Rzeczpospolitej

14 listopada 2016

W dzisiejszym dzienniku Rzeczpospolita znajdą Państwo dodatek na temat zbliżających się 6. Targów CSR, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Edukacyjne działania biznesu. Przedmiot obowiązkowy”. W dodatku znajdą Państwo informacje o wystawcach, programie i gościach wydarzenia. Partnerem wydawnictwa jest firma Polpharma.

POBIERZ DODATEK

Wstęp do dodatku

17 listopada 2016 roku odbędą się 6. Targi CSR,  największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu, organizowane od 12 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tematem tegorocznej edycji jest edukacyjna działalność biznesu.

 Przedstawiciele sektora prywatnego i pozarządowego oraz administracji spotkają się w nieco innym niż zazwyczaj kontekście, a wszyscy odwiedzający będą mogli zobaczyć jak firmy działają na rzecz dobra wspólnego. Przyjęte rok temu przez ONZ Cele Zrównoważonego Rozwoju wskazują kierunki, w których powinien zmieniać się świat, ale „business as usual” nie wystarczy, by je zrealizować. Dla postępu równie istotne, jak wskaźniki ekonomiczne, są aspekty społeczne i środowiskowe. Coraz lepiej rozumieją to także polskie firmy. Wiele z nich działa mając kompleksowe strategie zrównoważonego rozwoju, coraz powszechniejsze są też działania edukacyjne biznesu.

Najlepiej świadczy o tym blisko 300 inicjatyw zgłoszonych do Listy Działań Edukacyjnych.  To właśnie podczas Targów ogłoszeni zostaną finaliści listy inicjatyw mających na celu podnoszenie świadomości, upowszechnianie wiedzy interesariuszy na temat zdrowia, bezpieczeństwa, ekologii, rynku pracy, konsumpcji, współpracy z dostawcami, wreszcie stylu życia, kultury, technologii, nauki. Projekt został  przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i dziennik „Rzeczpospolita”.

Formuła 6. Targów CSR pozostała niezmieniona – są one wydarzeniem bezpłatnym oraz otwartym dla wszystkich (nie obowiązuje rejestracja). Planujemy różnorodne formy prezentacji tematyki społecznej odpowiedzialności biznesu: dyskusje panelowe w części konferencyjnej oraz wywiady/rozmowy na scenie Targów, także prezentację najnowszej publikacji Forum poświęconej strategii CSR.

Jak zawsze, będzie możliwość bezpośredniego spotkania na stoiskach targowych z przedstawicielami firm (program Targów CSR w tabeli obok), pogłębianie wiedzy i wymiana doświadczeń między praktykami i ekspertami różnych branż i sektorów. Wydarzenie skupia się na zaprezentowaniu tego, co biznes może zrobić pożytecznego dla swoich interesariuszy – dla każdego z nas – klientów, dostawców, partnerów społecznych, a także dla środowiska. Targi to wreszcie, możliwość poznania potencjalnych pracodawców lub partnerów do współpracy, w tym oferty usług związanych z obszarem CSR.

Listę wszystkich wystawców można śledzić na stronie internetowej: https://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/.

Serdecznie zapraszamy!

Marzena Strzelczak

Członkini zarządu i Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu

POBIERZ CAŁY DODATEK