Szlachetny wysiłek LPP Team

7 grudnia 2017

Dotyczy firmy: LPP,

Od prawie dwóch lat firma LPP, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, stwarza możliwości rozwoju drużyny LPP Team, która skupia między innymi fanów kolarstwa i pozwala im realizować sportowe pasje. W tym roku firma postanowiła pójść o krok dalej i połączył sportowe osiągnięcia swoich pracowników z realną pomocą dla potrzebujących. Mechanizm był prosty: przemierzane przez pracowników kilometry były sumowane przez dedykowaną aplikację i przeliczane na złotówki. Członkowie LPP Team przebyli łącznie 70 tysięcy kilometrów, co przełożyło się na kwotę 35 000 złotych. Środki te firma LPP przeznaczyła na zakup rowerów dla podopiecznych domów dla dzieci w Gdańsku i Krakowie.

Nie od dziś wiadomo, że wspieranie pracowników w dążeniu do osiągnięcia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym pozytywnie wpływa na kondycję firmy. LPP Team to autorski pomysł gdańskiej firmy, w ramach którego od 2016 roku ponad 150 pracowników realizuje swoje sportowe ambicje. Oprócz powołania drużyny sportowej zarząd LPP sponsoruje sprzęt, odzież oraz udział w imprezach sportowych, tylko w tym roku zostało na to wydane ponad 250 tys. zł, w tej kwocie mieszczą się także służbowe rowery, które firma zakupiła pracownikom centrali w Gdańsku.

Na finansowanie sprzętu i startów naszej drużyny LPP Team przeznaczamy rok w rok sporo środków. To zachęta do angażowania się kolejnych pracowników. I rzeczywiście widać tego efekty. Nasi ludzie tworzą prężną sportową mikrospołeczność i osiągają fantastyczne sukcesy na kolejnych zawodach. Ich energia przełożyła się m.in. na zwycięstwo LPP w Gdańsku i Krakowie w tegorocznej edycji największego rowerowego szaleństwa miast czyli Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (. Aby jeszcze lepiej zagospodarować ten potencjał, zdecydowaliśmy się go w tym sezonie wykorzystać w szczytnym celu. Właśnie tak powstała akcja LPP Team for Kids mówi Sławomir Ronkowski, dyrektor ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju LPP SA.

Jedynym kryterium uczestnictwa w akcji było posiadanie aplikacji rejestrującej pokonywane kilometry. I tak, w ciągu zaledwie 3 miesięcy pracownicy LPP w Gdańsku i Krakowie przemierzyli, biegając lub jeżdżąc około 70 tysięcy kilometrów. Ten dystans po przeliczeniu przełożył się na okrągłą kwotę 35 tysięcy złotych, która została przeznaczona na zakup rowerów dla współpracujących z firmą domów dla dzieci w Gdańsku i Krakowie.

– Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy potrafią i chcą dzielić się swoimi osiągnięciami w szczytnym celu. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i energii jaka rodzi się wśród nich, zarówno w ramach aktywności wewnątrz firmy, ale również tych o charakterze społecznym. Widzimy ile przyjemności dają one naszym pracownikom. Cieszymy się, że poprzez inwestycję w służbowe rowery, rozpędziliśmy koło, które nie ma zamiaru się zatrzymać – mówi Anna Miazga, koordynator ds. CSR w LPP.

Kwota 35 tysięcy złotych została podzielona na równe części i przekazana w ręce Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznych oraz Krakowskich Domów dla Dzieci na zakup rowerów dla ich podopiecznych.

– To była naprawdę niesamowita inicjatywa, która jest godna naśladowania przez inne firmy. Pierwszy raz ktoś zdobył się na tak wielki gest w naszym kierunku. Dzieci już obmyślają trasy na wiosenne wycieczki rowerowe – mówi Katarzyna Lipska, Dyrektor Krakowskich Domów dla Dzieci. – Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, ponieważ włożony przez nich wysiłek przełoży się na realną wartość. Warto dodać, że oprócz przekazania pieniędzy pracownicy LPP odwiedzili naszych podopiecznych i starali się ich zarazić pasją do sportu. Rowery z pewnością zapewnią nam wiele radości – dodaje Marianna Sitek-Wróblewska, Prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznych

źródło: materiały prasowe firmy