Sześć nowych firm w Programie Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu

28 listopada 2018

Dotyczy firmy: Aflofarm Farmacja Polska, AkzoNobel, AmRest, ArcelorMittal Poland, CCC, Leroy Merlin,

Podczas konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina rozwój – perspektywa równych szans” do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu oficjalne dołączyło sześć nowych firm: Aflofarm Farmacja Polska, AkzoNobel, AmRest, ArcelorMittal Poland, CCC S.A., Leroy Merlin. Wydarzenie miało miejsce 19 listopada w Muzeum POLIN w Warszawie.

Program Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu skupia firmy, które chcę rozwijać się w obszarze CSR i dzielić swoim doświadczeniem z innymi. Chcą również wspierać rozwój CSR w biznesie i społeczeństwie. 19 listopada br. w Muzeum POLIN w Warszawie do tego grona dołączyło sześć nowych organizacji: Aflofarm Farmacja Polska – jedna z wiodących firm farmaceutycznych na polskim rynku;  AkzoNobel – producent farb i lakierów oraz główny producent chemii specjalistycznej; AmRest – największa publicznie notowana spółka restauracyjna w Europie; ArcelorMittal – największy na świecie producent stali i lider sektora górniczego; CCC S.A. – jedna z najszybciej rozwijających się spółek obuwniczych w Europie; Leroy Merlin – sieć marketów budowlanych należąca do grupy ADEO, pierwszej we Francji i trzeciej na świecie.

– Obecnie w grupie partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu znajduje się 56 firm. To grono liderów społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, organizacji które jednocześnie wspierają edukację rynku i upowszechnianie standardów CSR w naszym kraju. To dzięki zaangażowaniu i współpracy firm w ramach Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu prowadzony jest portal odpowiedzialnybiznes.pl, ukazują się kolejne publikacje FOB, odbywają się spotkania tematyczne czy wydarzenia takie jak Targi CSR. Wymiana  dobrych praktyk która zawsze towarzyszy tym spotkaniom inspiruje do podejmowania nowych wyzwań w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna, członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Program Partnerstwa to kompleksowy program współpracy z firmami, które – jako Partnerzy Strategiczni – wspierają FOB w upowszechnianiu idei CSR w Polsce. Firmy nie tylko dzielą się własnym doświadczeniem poprzez prezentacje dobrych praktyk czy merytoryczny wkład w publikacje FOB, ale także stale uzupełniają swoją wiedzę, m.in. na spotkaniach Programu Partnerstwa. Obecnie grono Partnerów FOB to już ponad 56 firm – liderów CSR z całej Polski.

źródło: informacja własna