Święto młodej piłki nożnej – Grupa LOTOS S.A.

25 czerwca 2015

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

Wielki finał LOTOS Junior Cup 2015 coraz bliżej. Znamy już wszystkich finalistów, którzy spotkają się 28 czerwca na PGE Arenie. Która z piętnastu drużyn okaże się najlepsza?

Turniej LOTOS Junior Cup dla 12-latków stanowi podsumowanie całorocznej pracy w ramach programu „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”. Poza walorami czysto szkoleniowymi, stanowi ważny element integracji wszystkich klubów współpracujących z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk oraz daje możliwość wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej.

Grupa LOTOS od wielu lat dba o rozwój młodych talentów – mówi Jowita Twardowska, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy LOTOS. – Cieszymy się, że dzięki „Biało-zielonej przyszłość z LOTOSEM” mnóstwo dzieci z naszego regionu może poprzez piłkę nożną realizować swoje pasje i spełniać marzenia. Turniej LOTOS Junior Cup to ukoronowanie kolejnego, udanego roku wytężonej pracy trenerów, rodziców i przede wszystkim samych zawodników.

Już od kwietnia, na całym Pomorzu odbywały się eliminacje do półfinałów. Udział w nich mogły wziąć wszelkie drużyny – zarówno tzw. podwórkowe, jak i klubowe. Drugi, półfinałowy etap rozpoczął się 9 maja i do 11 czerwca wyłonił dwanaście drużyn grających w wielkim finale. W Gdańsku dołączą do nich dwa zespoły reprezentujące Gdańsk oraz drużyna wystawiona przez gminę Pruszcz Gdański.

Cieszy, że 10 z 12 półfinałów zakończyło się zwycięstwem zespołów z naszych ośrodków zamiejscowych – podkreśla Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. – To pokazuje, że coraz wyższy poziom prezentują zespoły szkolone w ramach programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”. Spodziewamy się, że będzie to widoczne w czasie meczów finałowych. Rywalizacja pomiędzy drużynami powinna przynieść wiele sportowych emocji.

Podsumujmy. W półfinałach awans wywalczyły kolejno: Rozstaje Gdańsk (półfinał w Kokoszkach), GOSRiT/Kleba Luzino (Luzino), U-2 2003 Bytów (Bytów), Radunia Stężyca I (Stężyca), KS Gryf Słupsk (Słupsk), Chojniczanka r. 2004 (Chojnice), MKS Jantar Ustka (Ustka), Szkółka Piłkarska Jedyneczka (Kartuzy), LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański (Nowy Dwór Gdański), Pomezania I (Malbork), MMKS Concordia 2003 (Elbląg ) oraz KP Starogard Gdański (Starogard Gdański). Na czas trwania wielkiego finału zespoły przybiorą nazwy miast-ośrodków, w których zwyciężyły. Mają też możliwość włączenia do swojej reprezentacji zawodników z innych półfinałowych drużyn danego ośrodka.

Zwieńczenie turnieju odbędzie się 28 czerwca na PGE Arenie w Gdańsku. Ceremonię otwarcia zaplanowano na godzinę 11.00. Kibicować młodym piłkarzom, by poczuli się jak prawdziwi mistrzowie, może każdy: nie tylko rodziny, przyjaciele i znajomi zawodników, ale także wszyscy sympatycy piłki nożnej. Zmagania uczestników będzie można obserwować w komfortowych warunkach, bo z miejsc biznesowych gdańskiego stadionu (wejście przez trybunę Zieloną). Wstęp jest wolny. W trakcie imprezy na najmłodszych będą czekać dodatkowe atrakcje: popularne dmuchańce, bramki do gry w piłkę, trampolina i samochodziki staną na promenadzie zewnętrznej PGE Areny.

Harmonogram turnieju:

  • godz. 11.00 – uroczyste otwarcie i prezentacja drużyn
  • godz. 11.30-14.00 – mecze grupowe
  • godz. 14.00-14.30 – przerwa
  • godz. 14.30-15.30 – rozpoczęcie fazy pucharowej turnieju – mecze ćwierćfinałowe
  • godz. 15.30-16.40 – mecze półfinałowe oraz o poszczególne miejsca
  • godz. 17.00 – mecz finałowy
  • godz. 17.45 – ceremonia wręczenia nagród

Wszystkich, którzy nie będą mogli być na turnieju już dziś zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na profilu „Emocje do pełna” w serwisie YouTube. Więcej informacji odnośnie samego programu oraz poszczególnych półfinałów na stronie www.pilkalotos.pl.

Źródło: informacja prasowa