Światowy Finał turnieju piłkarskiego Danone Nations Cup już 9 września na Stadionie Narodowym w Warszawie

13 sierpnia 2012

Dotyczy firmy: Danone,

Już 9 września 2012 r. najlepsi młodzi piłkarze w wieku 10 – 12 lat, (U-12) z 40 krajów świata zagrają na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie. Polska po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem już trzynastej edycji Światowego Finału Danone Nations Cup – Międzynarodowego Pucharu Dzieci. Organizatorzy zapraszają w godzinach 10:00 – 16:30 na wielkie rodzinne wydarzenie pełne piłkarskich emocji, z mnóstwem atrakcji i nagrodami! Na finale obecny będzie także ambasador turnieju Zinedine Zidane, który będzie wspierał młodych zawodników.

Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele programu „Podziel się Posiłkiem”.

Bilety do nabycia na stronach www.eventim.pl oraz www.danonenationscup.pl już od 13 sierpnia.

W tym roku Światowy Finał Danone Nations Cup odbędzie się w Warszawie, stając się drugim największym międzynarodowym wydarzeniem piłkarskim w stolicy. Czterdzieści najlepszych drużyn świata przyjedzie na kilka dni do Warszawy, aby zagrać swoje mecze finałowe na Stadionie Narodowym w Warszawie już 9 września pod czujnym okiem ambasadora Zinedine Zidane’a.  Polskę reprezentować będzie drużyna OZPN Gorzów Wielkopolski –  najlepsza drużyna Danone Nations Cup Polska 2012!

Przed wielkim finałem kraje biorące udział w Danone Nations Cup wyłoniły swoje reprezentacje w ramach lokalnych i ogólnokrajowych eliminacji trwających 6 miesięcy. W tym roku turniej zgromadził na pięciu kontynentach 2,5 miliona uczestników. W Indonezji w DNC wzięło udział 70 000 dzieci a w RPA
aż 400 000 młodych piłkarzy!

Turniej Danone Nations Cup zainicjowany przez firmę Danone, w ciągu ostatnich 12 lat, uzyskał prestiż i wiarygodność w świecie piłki nożnej, szczególnie dzięki zasadą gry aprobowanym przez FIFA. Ogromną rolę w promocji turnieju w poszczególnych krajach odgrywa rosnące zaangażowanie znanych ambasadorów, takich jak Cafu w Brazylii, Baia w Portugalii, Hagi w Rumunii oraz Zinedine Zidane`a.

Dla powodzenia tego projektu kluczowe jest promowanie wśród dzieci takich wartości jak nawyki prawidłowego żywienia, aktywności ruchowej czy zasad gry Fair Play. Jest to częścią globalnej misji firmy Danone, która od lat dostarcza wysokiej jakości żywność do jak największej grupy rodzin w Polsce i na świecie.

Dlatego Światowy Finał to nie tylko piłka, ale także liczne atrakcje i zabawy w Rodzinnej Strefie Rozrywki, którą zapewni firma Danone oraz Partnerzy wydarzenia. Rodziny, które odwiedzą tego dnia Stadion będą miały okazję skorzystać z licznych aktywności związanych z prawidłowym żywieniem oraz ochroną środowiska zaaranżowanym przez firmę Danone, strefy malucha z firmą Nutricia, ze stoiska promującego grę FIFA 2013 od Electronic Arts, strefy firm Skoda, Adidas oraz kreatywnego studia fotograficznego firmy Canon. Na terenie stadionu na gości będą czekali liczni animatorzy, natomiast finał uświetni również specjalny pokaz zaaranżowany tuż przed ceremonią rozdania nagród.

 Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele programu „Podziel się Posiłkiem” –
wsparcie dla organizacji realizujących lokalne projekty w zakresie dożywiania i edukacji nt. prawidłowego żywienia dzieci w całej Polsce.

 

Reprezentacje Światowego Finału Danone Nations Cup:

Algieria, Anglia, Arabia Saudyjska, Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Białoruś, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chiny, Czechy, Francja, Haiti, Hiszpania, Holandia, Indone­zja, Irlandia, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Maroko, Meksyk, Niemcy, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Senegal, Singapur, Szwajcaria, Tunezja, Turcja, Ukraina, Uru­gwaj, USA, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej.

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

DATA: 09.09.2012 / 10:00 – 16:30

MIEJSCE: STADION NARODOWY W WARSZAWIE

CENA BILETU: 10 zł za osobę, dostępne na www.eventim.pl oraz www.danonenationscup.pl

Dzieci powyżej 4 roku życia muszą zakupić bilet – dzieci poniżej 4 roku życia będące pod opieką rodziców nie kupują biletu.

Źródło: Materiały prasowe