Sustainia100, czyli 100 innowacji, które sprawią, że nasz świat stanie się bardziej zrównoważony.

4 lipca 2014

Doniczki pozwalające drzewom rosnąć na pustyni. Okna dynamicznie zmieniające swój kolor, tak by ograniczyć ilość światła wpadającego do pomieszczeń. Aplikacje dla klientów dające wiedzę o łańcuchu dostaw danej firmy. Te i 96 innych aplikacji ma zdaniem skandynawskiego think-tanku SUSTAINIA sprawić, że nasz świat stanie się bardziej zrównoważony.

Raport przygotowany przez think-tank zawiera 100 innowacji, które zostały stworzone w 142 krajach. Składa się na nie ponad 900 nowinek technicznych opracowanych na praktycznie wszystkich kontynentach. Pokazuje to jak różnorodne wyzwania stoją przed mieszkańcami różnych zakątków globu, tworząc tym samym nowe szanse na rozwój biznesu.

– Innowacje związane ze zrównoważonym rozwojem rozprzestrzeniają się obecnie bardzo szybko. Widzimy w jaki sposób firmy poszukują nowych rozwiązań w zakresie energetyki i optymalizacji wykorzystania surowców. Szczególnie efektywność wykorzystania wody jest obecnie głównym priorytetem sektora prywatnego – mówi Laura Storm, dyrektorka SUSTAINIA.

Innowacje, które znalazły się w publikacji zostały pogrupowane w 10 obszarów: budownictwo, jedzenie, moda, transport, technologie informatyczne, edukacja, zdrowie, energia, miasta i zasoby. Autorzy zaobserwowali jednak, że w gruncie rzeczy dotyczącą one jednego z trzech zjawisk: ekonomii okrężnej, poprawy łańcuchów dostaw i Big Data.

Źródło: informacja prasowa