Stypendia od Rossmanna

30 października 2020

Dotyczy firmy: Rossmann,

Studenci łódzkich uczelni mogą do 30 października składać wnioski o stypendia w ramach programu Młodzi w Łodzi. Jednym z fundatorów jest firma Rossmann.

Rossmann sfinansuje stypendia – każde w wysokości 1 tys. zł miesięcznie – dla dwóch wyróżniających się studentów. Stypendium będzie wypłacane przez 9 miesięcy. Studenci mogą aplikować przez specjalną wyszukiwarkę dostępną pod adresem.

Urząd Miasta Łodzi i łódzcy pracodawcy przygotowali łącznie 21 stypendiów. O wyborze stypendystów zdecydują komisje składające się z przedstawiciela: firmy, uczelni oraz programu Młodzi w Łodzi. Będą oni oceniali wnioski przyznając aplikującym punkty (zgodnie ze skalą w poszczególnych regulaminach). Student z najwyższą liczbą punktów zostanie stypendystą danego pracodawcy. Wynik zostaną ogłoszone 12 listopada na stronie: www.mlodziwlodzi.pl.

Organizatorem programu jest Urząd Miasta Łodzi. Dotychczas odbyło się dwanaście edycji Młodzi w Łodzi. Rossmann jest zaangażowany w program od 2008r, czyli od samego początku jego funkcjonowania.

źródło: mat. pras.