Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Firma Henkel Polska i Fundacja Przyjaciółka rozstrzygnęły kolejną edycję Programu Stypendialnego dla Gimnazjalistów „Wiem, że warto się uczyć”. Czterdzieścioro najzdolniejszych wychowanków domów dziecka z całej Polski otrzymało stypendia w wysokości 1000 zł każde. Wybrano uczniów, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce lub mogą pochwalić się osiągnięciami artystycznymi czy np. sportowymi.
W tym roku wspólnym programem stypendialnym Henkla i Fundacji Przyjaciółka „Wiem, że warto się uczyć” zostali objęci gimnazjaliści – wychowankowie domów dziecka – z całej Polski. Dwie pierwsze edycje konkursu w latach 2005 i 2006 obejmowały tylko Śląsk, na terenie którego Henkel ulokował dwa ze swoich siedmiu zakładów produkcyjnych w Polsce. Zachęcona przebiegiem konkursu firma już w ubiegłym roku postanowiła rozszerzyć zasięg programu na całą Polskę. Stawką w tegorocznym konkursie było 20 stypendiów naukowych, 10 artystycznych i 10 za szczególne osiągnięcia, w tym sportowe, każde w wysokości 1000 zł. Dodatkowo organizatorzy pokryją koszty kursów językowych dla 3 najlepszych stypendystów.
Tegoroczni laureaci stypendiów naukowych to gimnazjaliści ze średnią ocen na świadectwie końcowym za ubiegły rok pomiędzy 4,20 a 5,54. Wszyscy zamierzają po zakończeniu gimnazjum kontynuować naukę. Zdobywcy stypendiów artystycznych wykazują między innymi uzdolnienia wokalne, plastyczne oraz aktorskie. Wśród stypendystów sportowych znaleźli się między innymi zapaśnik, bokser oraz piłkarz.
– Wsparcie najzdolniejszych wychowanków domów dziecka pozwala wyrównywać ich szanse w społeczeństwie na dalszą naukę i rozwój umiejętności, niezbędnych w przyszłym, samodzielnym życiu – mówi Dorota Strosznajder, organizator programu ze strony Henkel Polska. – Z ogromną satysfakcją rozszerzamy grono stypendystów programu o kolejnych 40 wyróżniających się uczniów.
W Polsce studiuje zaledwie 1% wychowanków domów dziecka – dla ogółu społeczeństwa odsetek ten wynosi 10%. Dysproporcja ta wynika nie tylko z braku autorytetów i wiary we własne możliwości. Główną przyczyną jest brak środków finansowych na naukę i rozwój umiejętności.
Henkel realizuje projekt we współpracy z Fundacją Przyjaciółka od 2005 roku. Co roku organizatorzy przekazują 40 stypendiów oraz pokrywają koszty 3 kursów językowych dla najlepszych stypendystów. Łącznie z tegorocznymi grantami na stypendia dla 140 dzieci zostało przekazane już ponad 170 tysięcy złotych.
Podczas #TargiCSR przedstawiliśmy raport z pierwszego badania #ChapterZeroPoland 📙 🌎 Zachęcamy do lektury, a przede wszystkim do aktywnego włączenia się w działania na rzecz #climateaction: http://chapterzero.pl/aktualnosc/czy-rady-nadzorcze-dostrzegaja-ryzyka-biznesowe-zwiazane-ze-zmianami-klimatu-nowy-raport-chapter-zero-poland/ #climatechange #esg #klimat #csrwpl #sustainability #climate
W Raporcie Dobrych Praktyk @FOB_Poland znalazło się aż 9 naszych praktyk! Doceniono 6 projektów realizowanych z sukcesami od wielu lat oraz 3 nowe inicjatywy skupiające się na ochronie środowiska i eliminacji odpadów plastikowych. 👉 https://www.henkel.pl/prasa-media/informacje-materialy-prasowe/2022-06-27-9-dobrych-praktyk-henkel-polska-w-raporcie-fob-1677248 #WeAreHenkel
📰 Dziś w @rzeczpospolita w wyd. papierowym i elektronicznym o wynikach II edycji badania #DiversityINCheck i liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w #diversity & #inclusion oraz ekspercki komentarz Marzeny Strzelczak, prezeski, dyr. gen. FOB 📊 https://www.rp.pl/biznes/art36378231-najlepsi-pracodawcy-w-zarzadzaniu-roznorodnoscia-i-inkluzji