Startuje III edycja akcji ROWER POMAGA w Warszawie

10 marca 2017

We wtorek 14 marca o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA.

Inauguracja w stolicy

Podczas inauguracji akcji uczniowie z warszawskich szkół będą m.in. jeździć na rowerach,  a przejechane kilometry zostaną zapisane na stronie www.rowerpomaga.pl. Dzięki temu inne dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych otrzymają wymarzone rowery.

Podczas inauguracji przygotujemy widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami ułożymy z 50 rowerowych kół, które pochodzą z recyklingu, ogromne rowerowe serce. Każde rowerowe koło będzie symbolizowało rower, który w tym roku chcemy przekazać  dzieciom. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Warszawscy cykliści mogą również jeździć dla warszawskich dzieci. Wpisując swoje przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl i zaznaczając cel „Jeździmy dla dzieci z Warszawy”.

Partnerami akcji w Warszawie są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Biuro Infrastruktury, Zarząd Dróg Miejskich.

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną i społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem – mówi Wojciech Owczarz.

Za każde wspólnie przejechane na rowerach 30 tysięcy kilometrów Fundacja ARKA przekazuje dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych rowery.

źródło: materiały prasowe fundacji