Specjalistyczny samochód dla Centrum Zdrowia Dziecka

23 czerwca 2021

Dotyczy firmy: PKN Orlen,

PKN ORLEN przekazał Instytutowi „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” samochód do transportu sanitarnego preparatów żywieniowych. Darowizna pozwoli na wsparcie pacjentów objętych specjalistyczną opieką medyczną. Skorzysta z niej ponad 500 dzieci w całej Polsce. Wartość darowizny wynosi 110 tys. złotych.

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jako jedyny ośrodek w Polsce obejmuje opieką pacjentów pediatrycznych z całego kraju w ramach programu całkowitego żywienia pozajelitowego lub żywienia dojelitowego w warunkach domowych.

W ramach programu Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” konieczne są dostawy wyspecjalizowanych preparatów żywieniowych do miejsca zamieszkania małych pacjentów. Odbywają się one cyklicznie, co tydzień, co miesiąc lub co dwa miesiące, w zależności od programu leczenia. Dostawy realizowane są na terenie całej kraju. Obecnie pod opieką Instytutu znajduje się blisko 500 dzieci, co sprawia, że kierowcy pokonują rocznie około 800 tys. km.

PKN ORLEN wraz ze swoją korporacyjną Fundacją od wielu lat wspiera Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka. W ubiegłym roku Fundacja ORLEN przekazała darowiznę w wysokości 150 tys. zł. w ramach wsparcia walki z pandemią. Kwota w całości pokryła zapotrzebowanie na paliwo dla karetek przez 3 miesiące. Centrum otrzymało również specjalistyczny sprzęt medyczny do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, a także samochód osobowy na potrzeby transportu dla pacjentów Instytutu. Od 2018 roku na rzecz Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” Fundacja ORLEN przekazała łącznie blisko 400 tys. złotych.

źródło: mat. pras.