Smartfonowa regeneracja w T-Mobile

20 listopada 2020

Dotyczy firmy: T-Mobile Polska,

Czy można być jednocześnie nowoczesnym, oszczędnym i ekologicznym? T-Mobile startuje z akcją „Smartfon regeneracja”, w ramach której daje telefonom drugie życie – od 17 listopada za symboliczną złotówkę klienci będą mogli nabyć w abonamencie odnowione egzemplarze iPhone’ów, objęte dwuletnią gwarancją.

Na pierwszy rzut oka bycie nowoczesnym, oszczędnym i ekologicznym wydaje się trudne do pogodzenia: nowe technologie zwykle nie należą do najtańszych, ekologiczne nowinki czy biożywność to często również niemały wydatek, a pranie ubrań w łupinach orzechów zamiast proszku części osób bardziej kojarzy się z awangardowym niż nowoczesnym stylem życia. T-Mobile postanowiło zaproponować, jak pogodzić te trzy podejścia. Odnawia, testuje, a następnie oferuje za złotówkę (w abonamentach) trzy modele telefonów marki Apple – iPhone’a 6S, 7 i 8 – gwarantując, że będą solidnie służyć nowym użytkownikom i użytkowniczkom. Oferta „Smartfon regeneracja”, którą firma planuje rozszerzać, to część ekologicznych działań, realizowanych w ramach kampanii WE CARE.

Firma zapewnia, że urządzenia dostępne w ofercie po gruntownym odnowieniu są prawie jak nowe – posiadają nieznaczne ślady użytkowania, a ich wszystkie komponenty zostały odpowiednio przetestowane. Modele są objęte 24-miesięczną gwarancją, mają nowe, oryginalne ładowarki i w większości posiadają nowe baterie.

– Choć w okresie pandemii wszyscy mierzymy się z nowymi troskami, to nie możemy zapominać o problemach, które już wcześniej dotykały nas i naszą planetę. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy akcję „Smartfon regeneracja”, dzięki której ograniczamy ilość elektrośmieci i dajemy smartfonom drugie życie. Wprowadzając ponownie do obiegu gospodarki cyrkularnej odnowione telefony, nie tylko udostępniamy naszym klientom sprawny, nowoczesny i przystępny cenowo sprzęt, ale przede wszystkim dokładamy naszą małą cegiełkę do budowania w społeczeństwie postaw „zero waste”- mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska.

Szczegółowe informacje o wybranych modelach oraz warunki oferty można znaleźć tutaj >>.

Jak wynika z ostatniego badania Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ocenie 59% menedżerów i menedżerek CSR biznes przyczynił się w ostatnich latach również do rozwiązywania problemów środowiskowych, takich jak nadmierna produkcja plastiku, nadmierne zużycie wody i eksploatacja surowców, emisja gazów cieplarnianych oraz smog. Raport FOB z badania „Menedżerowie CSR 2020” pokazuje też, że o ile jeszcze do niedawna działania prośrodowiskowe dla wielu firm były tylko motywacją do zaoszczędzenia pieniędzy, o tyle teraz ochrona środowiska stała się ważna sama w sobie. Pobierz raport >>

źródło: mat. pras., biznes.newseria.pl