Słuchowisko dla dzieci, które uczy bezpieczeństwa w domu

1 czerwca 2020

Dotyczy firmy: Skanska w Polsce,

Kilka prostych tricków może podnieść świadomość Twojego dziecka nt. bezpieczeństwa w domu. Z okazji Dnia Dziecka spółka mieszkaniowa Skanska zaprasza najmłodszych na słuchowisko „Bezpieczni w domu i mieszkaniu”. Słuchając perypetii Pani Jadwigi Nieład-Niedbały, jej sąsiada, Pana Tomasza Miarki oraz niesfornego kota Leona, dzieci dowiadują się jakie są możliwe źródła wypadków w domu i jak im zapobiegać. Dom to miejsce, w którym wszyscy powinniśmy czuć się komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie, dlatego warto uczyć się zasad domowe-go BHP już od najmłodszych lat.

W domu, jak w każdym miejscu, mogą się zdarzyć nieoczekiwane sytuacje. Dlatego bajkowi bohaterowie – starsza Pani Jadzia, zaradny Tomasz Miarka i niesforny kot Leon – opowiada-ją najmłodszym o zasadach domowego BHP. Zna je już ponad 4 000 dzieci z warszawskich szkół, w których w przeciągu 4 lat spółka mieszkaniowa Skanska zorganizowała edukacyjne spektakle, w ramach swojej kampanii społeczno-edukacyjnej „Bezpieczni w domu i mieszka-niu”. W tym roku po raz pierwszy Skanska spotka się z dziećmi online.

Zabierz dziecko w świat bezpiecznego domu

– Edukacja poprzez zabawę utrwala pozytywne wzorce zachowań wśród najmłodszych, czyli osób, które są na etapie zdobywania umiejętności i przyzwyczajeń. Jest to najlepszy moment na kształtowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych postaw – komentuje Anna Strożek, ko-ordynator komunikacji w spółce mieszkaniowej Skanska. – W trakcie słuchowiska „Bez-pieczni w domu i mieszkaniu”, dzieci dowiadują się, co może powodować wypadki w domu i jak im zapobiegać. Wszystko po to, aby również najmłodsi lokatorzy czuli się bezpiecznie we własnych domach – dodaje.

Jak wynika z badań średnio 76 000 dzieci w wieku poniżej 14 lat wymaga leczenia z powodu obrażeń doznanych we własnym domu. Z czego aż 40% stanowią dzieci w wieku poniżej 5 lat. Kampania „Bezpieczni w domu i w mieszkaniu” ma na celu pokazać najmłodszym, że proste czynności, takie jak sprzątanie po sobie zabawek, wytarcie mokrej podłogi w łazience, czy niezbliżanie się do urządzeń elektrycznych bez asysty dorosłych, mogą w prosty sposób zapobiec późniejszym nieprzyjemnym konsekwencjom.

Zaproś swoje dziecko do teatru online i spędźcie ten czas razem!

W tym roku po raz pierwszy Skanska spotyka się z najmłodszymi online. Słuchowisko po-wstało na podstawie oryginalnego scenariusza spektaklu o tym samym tytule. Zawiera ono najważniejsze przekazy jakie dzieci powinny zapamiętać. Przedsięwzięcie deweloper zreali-zował we współpracy z aktorami ze Studia Yapa, w profesjonalnym studiu nagraniowym.

– Słuchowisko dostosowaliśmy do percepcji dzieci w wieku wczesnoszkolnym, co z pewno-ścią zaowocuje w późniejszym okresie. Gwarantujemy doskonałą naukę poprzez zabawę dla całej rodziny lub klasy – mówi Anna Strożek.

Słuchowisko: https://youtu.be/sy9bdlmtlYI
Więcej o kampanii: https://mieszkaj.skanska.pl/zaangazowanie-spoleczne/bezpieczniwdomuimieszkaniu

źródło: mat.pras.