Słownik terminów klimatycznych Chapter Zero Poland

27 lutego 2023

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska, Deloitte,

W ramach Chapter Zero Poland powstał słownik terminów klimatycznych. Jest to jedno z narzędzi programu mających zapewnić wsparcie osobom zasiadających w radach nadzorczych i zarządach w podnoszeniu kompetencji z zakresu przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Punktem wyjścia do stworzenia słownika był materiał opracowany przez Climate Governance Initiative.

PRZEJDŹ DO SŁOWNIKA >>

Na chwilę obecną w Słowniku Chapter Zero Poland opracowano ponad 60 haseł dotyczących klimatu – znajdują się tam zarówno pojęcia techniczne jak i te związane z legislacją, rozwinięcia najczęściej pojawiających się skrótów czy anglojęzycznych terminów. Lista haseł będzie na bieżąco uzupełniana, tak aby stanowiła możliwie najpełniejszą bazę pojęć związanych ze zmianami klimatu i cennym źródłem informacji z tego zakresu dla biznesu i wpływu biznesu na klimat.

Hasła w słowniku – ponad te pochodzące od Climate Governance Initiatie – zostały opracowane przez zespół Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynatora programu Chapter Zero Poland. Propozycje haseł, które warto dodać do listy, prosimy przesyłać na adres agnieszka.klopotowska@fob.org.pl 

ODWIEDŹ SŁOWNIK TERMINÓW KLIMATYCZNYCH >>

Słownik terminów klimatycznych został przetłumaczony na język polski przez Chapter Zero Poland, z dodaniem istotnych lokalnie terminów. Wersję angielską, opracowaną przez Climate Governance Initiative,  można znaleźć tutaj. Climate Governance Initiative nie ponosi odpowiedzialności za dokładność polskiego tłumaczenia.

źródło: informacja własna