Rusza platforma e-learningowa dla partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu

12 kwietnia 2021

Zapraszamy Partnerów Strategicznych FOB do korzystania z naszej platformy e-learningowej poświęconej tematyce CSR i zrównoważonego rozwoju. Pierwszy z udostępnionych modułów to „ABC społecznej odpowiedzialności biznesu”.

„ABC społecznej odpowiedzialności biznesu” to kurs, który ma za zadanie ułatwić pracownicom i pracownikom firm partnerskich FOB zapoznanie się z podstawami CSR i zrównoważonego rozwoju. Pomyślany jest jako narzędzie wspierające działania związane m.in. z onboardingiem.

Pierwszy z udostępnionych modułów naszego e-learningu to kompendium wiedzy o podstawach CSR składające się z kilkunastu krótkich wykładów, dotyczących np. definicji i rysu historycznego społecznej odpowiedzialności biznesu, opisu norm, wytycznych i standardów, z których mogą korzystać firmy oraz analizy obszarów CSR wg normy ISO 26000 z licznymi przykładami działań firm.

Poszczególne wykłady zawierają zbiór podstawowych informacji na dany temat. Składają się one między innymi z formie przejrzystych, prostych prezentacji z nagraniem osoby prowadzącej. Nie zabrakło także odnośników do treści dodatkowych, co ułatwia zainteresowanym zdobycie dodatkowej wiedzy.

Przygotowany przez nas kurs to dobry sposób, by zacząć przygodę z CSR. Stanowi też wstęp do kolejnych modułów, które udostępnimy wkrótce. Wśród nich znajdą się kursy dotyczące np. wolontariatu pracowniczego, zarządzania różnorodnością czy raportowania pozafinansowego.

Kurs jest dostępny wyłącznie dla firm zrzeszonych w ramach Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Chcesz dołączyć do grona naszych Partnerów? Zajrzyj na stronę odpowiedzialnybiznes.pl/partnerstwo-z-biznesem i skontaktuj się z nami!