Siódma edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 9 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
3 września 2014

Firmy, naukowcy i wynalazcy, którzy chcą dołączyć do elitarnego grona wyróżnionych przez Prezydenta mają czas do 20 września na złożenie aplikacji w ramach jednej z pięciu kategorii. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy 17 października, podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem merytorycznym konkursu.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin została ustanowiona w 2008 roku. Jej głównym celem jest wyróżnienie przedsiębiorców, którzy stanowią wizytówkę miasta, przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina i stosują dobre praktyki w zakresie prowadzenia biznesu.

Siódma edycja Konkursu została silnie wsparta patronatami merytorycznymi największych krajowych instytucji otoczenia biznesu w tym: Business Centre Club, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości czy Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Idea konkursu o „Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin” spotkała się również z poparciem Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Najstarsze i największe polskie organizacje otoczenia biznesu wesprą nas merytorycznie przy tegorocznej edycji Konkursu, co stanowi szczególne wyróżnienie zarówno dla Lublina, ale także dla przyszłych zwycięzców. Lubelskie firmy są coraz bardziej zauważalne nie tylko w kraju ale także na arenie międzynarodowej, a ten konkurs ma na celu wyłonienie tych najlepszych. Mam nadzieję, że poprzez stworzenie dobrych warunków do rozwoju w Lublinie tych firm będzie coraz więcej. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W siódmej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin wyróżnienia zostaną przyznane w ramach pięciu kategorii: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Zielona Gospodarka, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu oraz Zmiana Krajobrazu Gospodarczego Lublina. Zainteresowani udziałem mają wypełnić przypisaną do danej kategorii ankietę (do pobrania na stronie UM Lublin: www.lublin.eu, w zakładce „Gospodarka” – „Nagroda Gospodarcza”), a następnie odesłać wypełnione dokumenty. Aplikujące przedsiębiorstwa nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa.

W zeszłorocznej edycji konkursu laureatami Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin zostali: CompuGroup Medical Polska (kategoria „Innowacyjność”), spółka AGRAM (kategoria „Obecność na Rynku Globalnym”), Megatem EC-Lublin (kategoria „Zielona Gospodarka”), Pol-Inowex (kategoria „Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”), przyznano również nagrodę specjalną dla firmy TBV w kategorii „Firma, która zmienia krajobraz gospodarczy Lublina”.

Laureatów tegorocznej Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach wyłoni kapituła konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele środowiska biznesu, świata nauki, mediów i samorządu. Nagrody zostaną wręczone 17 października, podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin ma charakter honorowy i prestiżowy. Jest potwierdzeniem wysokich standardów biznesowych przedsiębiorstwa oraz jego pozycji na gospodarczej mapie Lublina. Laureaci nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu. Celem konkursu jest uhonorowanie firm, które są najlepszą wizytówką miasta i regionu, przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina i stosują najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Konkurs ma promować przedsiębiorstwa, które cechują się stabilnością rozwoju i dobrymi wynikami finansowymi, a jednocześnie działają w sposób i transparentny przejrzysty, odnosząc sukces ekonomiczny i działając na korzyść swojego otoczenia.

Źródło: Materiały prasowe