Siemens wspiera bioróżnorodność w lokalnej skali

6 lipca 2021

Dotyczy firmy: Siemens,

Kwietna łąka dla owadów zapylających, z nasion ponad 30 gatunków roślin miododajnych wyrośnie przed warszawską siedzibą firmy Siemens.

Łąkę wysiano na obszernym terenie przy ul. Żupniczej (Praga-Południe). Tworzą ją różnorodne gatunki roślin miododajnych – m.in. len, mak polny, chaber bławatek, nagietek, słonecznik, niezapominajka, cynia, facelia, powój trójbarwny. Rośliny te – stanowiące naturalne źródła pokarmu dla pszczół, trzmieli i motyli – będą kwitnąć aż do pierwszych mrozów. Kwietną łąkę wysiali sami pracownicy-wolontariusze firmy Siemens.

– W Siemens Polska zwracamy ogromną uwagę na kwestie środowiskowe, w które wolontariat w zakresie wspierania bioróżnorodności świetnie się wpisuje. To zgodne z naszą nową zrównoważoną strategią, mówiącą o dbaniu o dobro planety. W zeszłym roku przy naszej siedzibie ustawiliśmy ule, w których zamieszkały trzy pszczele rodziny, a którymi opiekuje się nasz pracownik – doświadczony pszczelarz. Już wtedy założyliśmy, że wysiejemy dla naszych pszczół łąkę. Udało nam się pozyskać wewnętrzny grant w ramach programu wolontariackiego i dodatkowo wsparcie zewnętrznego partnera – mówi Cezary Mychlewicz, Dyrektor Marketingu w Siemensie.

Źródło: mat. pras.