Sieć Biedronka partnerem głównym 8. Targów CSR

2 marca 2020

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Ósma edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi będzie miała miejsce 29 października br. (nowy termin). Partnerem głównym wydarzenia została firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, która w w 2020 r.  będzie obchodzić 25-lecie działalności w Polsce.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem sklepów Biedronka – największej sieci detalicznej w Polsce, liczącej prawie 3 tysięcy sklepów w całej Polsce. Firma to również wieloletni partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach zaangażowania społecznego i środowiskowego Jeronimo Martins Polska zostało partnerem głównym 8. Targów CSR.

Jeronimo Martins Polska ponownie zdecydowało się na wspieranie Targów CSR. W ósmej edycji wydarzenia jako partner główny. Rok 2020 to symboliczny czas dla firmy. Cieszymy się, że kwestie dotyczące zaangażowania społecznego i środowiskowego znajdą odzwierciedlenie w jubileuszowych obchodach 25-lecia Jeronimo Martins w Polsce, a firma  podzieli się swoim doświadczeniem podczas największego w Polsce wydarzenia poświęconego CSRmówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Targi CSR odbędą się 29 października 2020 r. (nowy termin) w Centrum EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14; WSTĘP WOLNY). Jak co edycję wydarzeniu towarzyszyć będzie część konferencyjna. Tym razem dotycząca środowiska naturalnego i jego ochrony. Będzie to również przestrzeń do wymiany wiedzy, dyskusji na temat trendów w odpowiedzialnym biznesie oraz do budowania współpracy i rozwijania dialogu (odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr).

– Rok 2020 jest wyjątkowy dla Biedronki, która obchodzi 25- lecie swojej działalności w Polsce. Jesteśmy dumni, że udaje nam się łączyć rozwój naszej sieci z promowaniem ważnych inicjatyw środowiskowych. Podczas ósmej edycji Targów CSR zaprezentujemy nasze działania z zakresu ekoprojektowania opakowań. Ten temat jest z naszej perspektywy szczególnie istotny, gdyż uznaje się, że 80% wpływu produktu na środowisko jest determinowane na etapie projektowania – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka.

Nowa lokalizacja Targów CSR

Dobre praktyki i rozwiązania firm z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju po raz pierwszy omawiane i prezentowane będą w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Główną część wydarzenia stanowi przestrzeń wystawowa, w której firmy, organizacje, uczelnie, miasta, instytucje przedstawią swoją działalność oraz realizowane inicjatywy. W poprzedniej edycji Targów CSR udział wzięło blisko 80 wystawców z całej Polski. Różnorodność działań i możliwości współpracy przyciągnęła około 2500 zwiedzających.

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Strona internetowa:  http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr

Rejestracja wystawców: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/zgloszenie/

Rejestracja paneli i debat: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/zorganizuj-panel/

Informacje o 8. Targach CSR na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1275927272614450/

Hashtag wydarzenia: #TargiCSR