Santander wśród najbardziej podziwianych spółek na świecie w roku 2024 według magazynu Fortune

1 lutego 2024

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

W dorocznym rankingu publikowanym przez magazyn Fortune, Santander został wyróżniony jako jedna z „Najbardziej podziwianych spółek na świecie”. Listę tworzą największe światowe firmy a badanie bazuje na ankietach wypełnianych przez 15 000 menedżerów najwyższego szczebla, członków zarządów oraz analityków.

Santander obsługuje 165 milionów klientów w Europie i obu Amerykach. W roku 2023 bank osiągnął rekordowe wyniki, w tym zysk na poziomie 11,1 mld EUR i zrealizował wszystkie cele finansowe. Przez ostatnie osiem lat Santander przechodził istotną transformację konsolidując wszystkie swoje działania w ramach pięciu globalnych linii biznesowych i wdrażając własne rozwiązania technologiczne w celu poprawy jakości obsługi i zwiększenia efektywności.  W bieżącym roku Bank stawia sobie za cel dalszą poprawę jakości obsługi klienta, a także zwiększenie przychodów i rentowności.

– Uznanie Santander za jedną z najbardziej podziwianych spółek na świecie to docenienie pracy naszych 200 000 pracowników w Europie i obu Amerykach. Każdego dnia nasze zespoły wykonują znakomitą pracę wspierając 165 milionów klientów detalicznych i biznesowych, przyczyniając się do rozwoju lokalnych społeczności i generując zysk dla akcjonariuszy. Jestem zachwycona, że ta ciężka praca została doceniona w taki sposób – Ana Botín, przewodnicząca Grupy Santander.

W badaniu przeprowadzonym przez magazyn Fortune we współpracy z firmą konsultingową Korn Ferry, respondenci zostali poproszeni o ocenienie spółek na podstawie szeregu kryteriów, w tym kondycji finansowej, jakości zarządzania i produktów, odpowiedzialności społecznej, zdolności do przyciągania talentów lub skuteczności w prowadzeniu działalności na całym świecie.

Ostateczna lista zawiera 317 spółek działających w ponad 50 sektorach. Magazyn Fortune przeprowadza swój doroczny ranking od roku 1997.

Źródło: inf. pras.