Santander Bank Polska i Uniwersytet Szczeciński uruchamiają bezpłatny kurs języka polskiego

15 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

Santander Bank Polska wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim przygotował kurs nauki języka polskiego, aby wesprzeć osoby z Ukrainy. Zajęcia będą realizowane na poziomie podstawowym w systemie online. Program ma na celu likwidację bariery językowej i poprawienie możliwości komunikacyjnych uczestników.

Dla osób przybywających z Ukrainy znajomość języka polskiego jest kluczowa, aby móc się porozumiewać, uczyć lub pracować w Polsce. Dlatego Santander Bank Polska chcąc wyjść naprzeciw tym potrzebom, razem z Uniwersytetem Szczecińskim, zorganizował otwarty kurs języka polskiego.

– Naszą misją jest wspieranie społeczności poprzez współpracę z uczelniami, które mają odpowiednie zaplecze merytoryczne do prowadzenia tego typu kursów. Posługiwanie się językiem polskim jest podstawową kompetencją wymaganą na wielu stanowiskach pracy. Mam nadzieję, że pomoc, którą zaoferujemy wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim, ułatwi naszym klientom, przyjaciołom, rodzinom i gościom z Ukrainy odnalezienie się w kraju i przyczyni się do łatwiejszego startu na polskim rynku pracy i uczelniach – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.

Aby jak najbardziej ułatwić uczestnikom udział w zajęciach, program będzie realizowany online. Spotkania odbędą się przy użyciu aplikacji Zoom oraz streamingu na Facebooku. Zajęcia będą prowadzone na poziomie podstawowym przez lektorkę z Uniwersytetu Szczecińskiego. Poruszone zostaną zarówno tematy, które dotyczą życia codziennego, jak i zagadnienia oraz zwroty potrzebne w środowisku pracy. Aby każdy zainteresowany mógł skorzystać z materiałów w dogodnym dla siebie momencie, nagrania z lekcji zostaną umieszczone na stronie https://www.santander.pl/kurs-polskiego. Kurs obejmuje 60 godzin lekcyjnych, a przewidywany czas trwania to ok. 15 tygodni. Pierwsza lekcja jest zaplanowana na 20 kwietnia 2022 r. Kurs jest przeznaczony dla każdej osoby, która ukończyła 18 lat i chce nauczyć się języka polskiego. Nie są wymagane zapisy ani udział w rekrutacji.

Pełny harmonogram lekcji oraz link do spotkań na Zoom znajdują się na stronie.

Źródło: inf. pras.