Sanofi wyróżniona Certyfikatem Top Employer Poland 2021

31 stycznia 2022

Dotyczy firmy: Grupa Sanofi,

Sanofi otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy w Polsce – Top Employer Poland 2021. Certyfikat ‘Top Employer’ nagradza zaangażowanie firm w rozwijanie kompleksowej, spójnej i zorientowanej na pracowników strategii. Certyfikat pozycjonuje spółkę jako pracodawcę stawiającego na pierwszym miejscu pracowników i oferującego dobre praktyki z zakresu HR.

– Ostatni rok pokazał nam wszystkim, że musimy być przygotowani na scenariusze, których nigdy wcześniej nie braliśmy pod uwagę oraz na adaptację do nowych warunków w ekspresowym tempie. W tym wyjątkowym czasie kultura pracy i nasze firmowe wartości jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu. Dlatego tym bardziej cieszę się, że również w tym roku otrzymaliśmy certyfikat Top Employer. To dla nas ogromne wyróżnienie i jednocześnie potwierdzenie, że również w dobie pandemii zapewniamy naszym pracownikom w Polsce atrakcyjne możliwości rozwoju, bezpieczeństwo i komfortowe warunki pracy w dynamicznie zmieniającej się, nowej rzeczywistości – podkreśla Małgorzata Jastrzębska, Sanofi Central Europe MCO HR Head & HR Director Poland.

Sanofi została również nagrodzona na poziomie globalnym jako Global Top Employer 2021. Znalazła się w gronie 16 firm uznanych przez Top Employers Institute za Najlepszego Pracodawcę, w oparciu o wyróżniającą się globalnie politykę personalną.

– Pomimo trudnego roku, którego doświadczyliśmy, a który z całą pewnością wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, Sanofi nadal pokazuje siłę stawiania swoich pracowników na pierwszym miejscu w codziennej pracy. Z dumą dzielimy się ogłoszeniem tegorocznych wyników i gratulujemy organizacjom, które uzyskały certyfikaty w swoich krajach w ramach programu Top Employers Institute – mówi David Plink, dyrektor generalny Top Employers Institute.

W ramach Programu Certyfikacji, Top Employers Institute dokonuje oceny firmy w oparciu o jej zaangażowanie w tworzenie możliwie najlepszego środowiska pracy oraz wyniki ankiety przeprowadzonej wśród pracowników. Dotyczy ona dobrych praktyk z zakresu HR (HR Best Practices Survey) i obejmuje 6 dziedzin Human Resources podzielonych na 20 obszarów, m.in. takich jak:

  • Strategia Personalna (People Strategy)
  • Środowisko Pracy (Work Environment)
  • Pozyskiwanie Talentów (Talent Acquisition)
  • Zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności (Learning)
  • Dobre Samopoczucie w pracy (Well-being)
  • Różnorodność & Integracja (Diversity & Inclusion) i inne.

Nagrodzenie Sanofi certyfikatem Global Top Employer 2021 jest dowodem na zaangażowania firmy w tworzenie szczególnego miejsca pracy, z kulturą organizacyjną, która wspiera i motywuje pracowników oraz pomaga wdrażać projekt Employee Value Proposition na skalę globalną. W ramach Programu, certyfikat ‘Top Employer’ przyznano już ponad 1 600 organizacjom w 120 krajach na pięciu kontynentach.

Źródło: inf. prasowa