Samsung wybrany pracodawcą roku w konkursie „Pracodawca dla Inżyniera 2020”

11 marca 2021

Dotyczy firmy: Samsung Electronics Polska,

Już drugi rok z rzędu studenci głosujący w plebiscycie „Pracodawca dla Inżyniera 2020” zdecydowali o przyznaniu firmie Samsung pierwszego miejsca. W konkursie brały udział aż 84 przedsiębiorstwa. Na firmę Samsung zagłosowało 19,9% przyszłych inżynierów.

W ankiecie wzięło udział 745 osób, wśród których większość (61,7%) kształci się w kierunku inżynierskim. Respondenci swoją decyzję podjęli w oparciu o dostępne źródła wiedzy o pracodawcy, oraz oczekiwania względem pracodawcy (np. aspekt finansowy i możliwość rozwoju zawodowego). Na drugim miejscu znalazł się PKN Orlen, a trzecia lokata przypadła Volkswagen Group.

– Jesteśmy dumni, że studenci widzą w firmie Samsung pracodawcę, który umożliwi im rozwój zawodowy i pozwoli spełnić marzenia o karierze w sektorze nowych technologii. Od lat współpracujemy z uczelniami w całej Polsce, dokładając wszelkich starań, aby rozwój technologii i nauki odbywał się w ścisłej synergii – mówi Olaf Krynicki, rzecznik prasowy firmy Samsung.

Samsung wspiera naukę

Centrum Badawczo Rozwojowe Samsung Polska postawiło sobie za cel ścisłą, strategiczną współpracę z kilkoma wiodącymi ośrodkami akademickimi w Polsce, takimi jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo – Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza. Z niektórymi jednostkami współpraca taka trwa praktycznie nieprzerwanie już od kilkunastu lat. Jest ona realizowana poprzez wspólne działania w zakresie prac badawczo – rozwojowych wymagających ekspertyzy i podejścia naukowego, poprzez wymianę doświadczeń, wiedzy, technologii i elementów infrastruktury badawczej, a także wzmocnienie potencjału dydaktycznego o technologie i umiejętności wymagane przez przemysł.

Wszystko to powoduje, że jednostki naukowe będące strategicznymi partnerami Samsunga uczestniczą we wspólnych projektach badawczo – rozwojowych oraz różnych innych formach wspólnych działań. Zaliczyć można do nich wymianę wiedzy i doświadczeń (realizowaną poprzez prowadzenie przez pracowników Samsunga wykładów, warsztatów i innych form zajęć na uczelniach, ale również zapraszanie naukowców na wykłady dla pracowników), organizację praktyk zawodowych, współorganizację i sponsoring konferencji naukowych i innych wydarzeń (konkursy prac dyplomowych, hackathony programistyczne) czy wreszcie wsparcie prac dyplomowych i prac studenckich realizowanych we współpracy z firmą (wraz z merytorycznym wsparciem opieki nad studentami). Firma Samsung zamierza zacieśniać współpracę ze strategicznymi partnerami akademickimi a także poszukiwać nowych form i możliwości na rozszerzanie takich wspólnych działań.

źródło: mat. pras.