RWE i Forbes razem o innowacjach

1 kwietnia 2016

Dotyczy firmy: RWE,

Wystartował wspólny projekt RWE i redakcji Forbes.pl – RWE LAB – czyli nowa sekcja, dostępna pod adresem www.rwelab.forbes.pl, poświęcona innowacjom i najnowszym trendom w dziedzinie energetyki, nowych technologii i nauki. Portal ma stanowić źródło inspiracji dla użytkowników i zachęcać do wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań w praktyce.

Przy tworzeniu platformy wykorzystano preferencje internautów, tworzących niemal 40-tysieczną społeczność funkcjonującego od dwóch lat profilu RWE LAB w serwisie Facebook. W najnowszym raporcie „Fanpage Trends” firmy Sotrender, fanpage RWE LAB został wskazany jako jeden z najszybciej rozwijających się profili w kategorii „paliwa i energetyka” oraz czwarty najbardziej angażujący w tej kategorii.

Innowacyjność stała się kluczowym czynnikiem wzrostu dla biznesu i w coraz większym stopniu zmienia życie zarówno pojedynczych ludzi, jak i całych społeczeństw. Startując z nową odsłoną RWE LAB na portalu Forbes.pl, zależy nam na jeszcze skuteczniejszym dotarciu do internautów, naszych obecnych i potencjalnych klientów, poszukujących informacji na temat najnowszych trendów i innowacji w sektorze energii jak również innych pokrewnych dziedzinach, takich jak: inteligentne miasta czy e-mobility. Mamy nadzieję, że RWE LAB stanie się wartościowym źródłem wiedzy i inspiracji. – wyjaśnia prezes RWE Polska, Filip Thon.

Wspólna ambicją redakcji Forbes i RWE LAB jest, aby nowy serwis stanowił nie tylko bazę informacji, ale przede wszystkim, zachęcał do bliższego zainteresowania się technologiami, które mogą usprawnić nasze życie i podnieść jego komfort, zmniejszając jednocześnie presję na środowisko naturalne naszej planety. Wierzymy, że współpraca z RWE, liderem między innymi w zakresie budowania nowych koncepcji biznesowych i technologicznych w energetyce, pozwoli nam przestawić bezkonkurencyjnie ciekawe, głębokie i jednocześnie najlepiej osadzone w realiach informacje o zmianach zachodzących w sektorze energetycznym. – dodaje Roman Młodkowski, Dyrektor Zarządzający Segmentu Biznes i Finanse, odpowiedzialny między innymi za marki Forbes i Forbes.pl.

Platforma RWE LAB pod adresem www.rwelab.forbes.pl jest dostosowana do potrzeb użytkowników smartfonów i tabletów.