Ruszyła rejestracja na XI Konferencję Nienieodpowiedzialnych

27 marca 2024

Goście 11. edycji Konferencji Nienieodpowiedzialnych spróbują odpowiedzieć na pytania: Jak dziś postrzegamy piękno? Czy możemy się pięknie różnić? Czy na pięknie można zarobić? Na czym polega i czym jest piękne życie? Konferencja odbędzie się 24 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

Podczas tegorocznej Konferencji Nienieodpowiedzialnych idea piękna posłuży jako punkt wyjścia do zastanowienia się nad biznesem i sprawami społecznymi.

W programie wydarzenia znajdują się cztery panele dyskusyjne dotyczące piękna w różnych wymiarach. Zaplanowano rozmowy poświęcone współczesnym definicjom piękna, rozważania na temat piękna jako narzędzia do osiągania celów biznesowych czy panele poświęcone obsesji piękna i kulcie młodości. Mowa będzie także o tym, jak pięknie można się różnić i dlaczego ma to niebagatelne znaczenie we współczesnym świecie.

Rejestracja»

Gośćmi honorowymi XI Konferencji Nienieodpowiedzialnych będą prof. Michał Rusinek, który wygłosi mowę otwierającą pt.: „O pięknie w języku” oraz Krystyna Mazurówna, z którą rozmowę o pięknie dojrzałości poprowadzi Krystyna Romanowska.

W agendzie wydarzenia jest także debata warszawska w stylu oksfordzkim. W tym roku teza to „Piękny jest ten świat”, a jako prowadzący wystąpi Grzegorz Nawrocki.

W panelach dyskusyjnych i debacie wystąpią m.in.:

  • Dominika Sadowska, inicjatorka i założycielka Divercity+, prawniczka, mediatorka,
  • Joanna Gajda-Wróblewska, prezeska Fundacji BNP Paribas,
  • Katarzyna Kasia, filozofka, wykładowczyni w ASP w Warszawie,
  • prof. Jan Hartman, wykładowca akademicki, filozof, autor książek i publicysta,
  • Zofia Sanejko, dyrektorka obsługi kluczowych klientów w kancelarii prawnej LG,
  • Kamila Szczawińska, psycholożka, psychodietetyczka, top modelka,
  • Karolina Wincewicz – Cichecka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, coach oraz trenerka,

W czasie konferencji swoje wystąpienia wygłoszą  prof. Grażyna Bastek, historyczka sztuki i eseistka oraz Magdalena Bigaj, prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa.

Podczas XI Konferencji Nienieodpowiedzialnych odbędzie się rówineż premiera 6. tomu serii książkowej „Rozmów o odpowiedzialności. Piękno”.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie

Źródło: inf. pras.