Ruszyła kumulacja aktywności!

18 września 2013

Dotyczy firmy: Totalizator Sportowy,

Jesienią bieżącego roku Fundacja LOTTO Milion Marzeń zainicjowała program „Kumulacja Aktywności”. W jego ramach 50 mistrzów sportu będzie zachęcać gimnazjalistów do większej aktywności fizycznej. Wśród sportowców, którzy przygotowali autorskie programy dla młodzieży znaleźli się między innymi Renata Mauer-Różańska, Paweł Nastula, Leszek Blanik, Lidia Chojecka i Sylwia Lewandowska.

Założenia programu „Kumulacja Aktywności” opracowano w oparciu o badania socjologiczne obejmujące reprezentatywną grupę gimnazjalistów i ich rodziców*. Program ten w wyjątkowy sposób wspiera rozwiązanie problemu, jakim jest mała aktywność fizyczna młodzieży gimnazjalnej, poprzez:

• przyznanie grantów na prowadzenie bezpłatnych zajęć dla gimnazjalistów aż 50 sportowym mistrzom,

• umożliwienie co najmniej 1000 gimnazjalistom treningów z utytułowanymi polskimi sportowcami,

• zwrócenie szczególnej uwagi na uczestnictwo w zajęciach dziewcząt i uczniów nieaktywnych fizycznie,

• objęcie swoim zasięgiem także rodziców i nauczycieli,

• pokazanie młodzieży nowych możliwości i inspiracji do podejmowania aktywności ruchowej,

• uświadomienie uczniom, że uprawianie sportu to też świetna zabawa i dobre samopoczucie.

W okresie od października 2013 r. do marca 2014 r., zajęcia będą prowadzone w 50 miejscach w całym kraju, w 40 miastach i 15 województwach.

Każdy z 50 wybitnych sportowców przeprowadzi minimum 30 zajęć ogólnorozwojowych dla zrekrutowanej przez siebie, co najmniej 20-osobowej grupy gimnazjalistów. Na boiskach, salach gimnastycznych, basenach, w klubach, na stokach narciarskich czy lodowiskach pod okiem mistrzów, młodzież sprawdzi swoje siły m.in. w łucznictwie, lekkoatletyce, wioślarstwie, zapasach, kajakarstwie, narciarstwie, strzelectwie, podnoszeniu ciężarów czy akrobatyce. Opracowane przez sportowców programy zajęć zachęcają też do aktywności na świeżym powietrzu, uczą zasad fair play, przedstawiają sport, jako jeden z podstawowych elementów osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym i zawodowym oraz co najważniejsze przyświecają idei „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Mocną stroną zajęć jest ich interdyscyplinarność. Gimnazjaliści uczestniczący w programie będą mogli spróbować swoich sił nie tylko w dyscyplinie mistrza, ale także w innych, często mniej popularnych sportach jak szermierka, karate shotokan, judo, rugby, baseball czy skoki na trampolinie. Dzięki temu łatwiej im będzie zdecydować, który sport im odpowiada i sprawia największą frajdę.

Pierwszą edycję programu „Kumulacja Aktywności” zakończy ogólnopolska kampania społeczna dotycząca aktywności fizycznej.

Więcej informacji na stronach kumulacjaaktywnosci.pl i facebook.com/kumulacjaaktywnosci!

Źródło: informacja prasowa