Rusza trzecia edycja programu Rossmann “Pomagamy jak umiemy”

2 kwietnia 2019

Dotyczy firmy: Rossmann,

Wystartowała trzecia edycja programu „Pomagamy jak umiemy”. Od 2 stycznia Klubowicze Rossmann zbierają przy zakupach nowe punkty. Pod koniec roku przełożą się one na wartą 5 mln zł pomoc dla 250 instytucji. W tym roku klienci sami zdecydują, której organizacji pomogą.

Pracownice Rossmann ponownie wskazali lokalne organizacje, które ich zdaniem warto wesprzeć: domy dziecka, samotnej matki, hospicja czy schroniska. W tym roku pomoc będzie zrealizowana przez charytatywny program “Pomagamy jak umiemy”. Główną ideą tego programu jest to, że teraz klienci Rossmann Polska sami decydują kogo oni chcą wspierać. Przy każdych zakupach klient pokaże przy kasie aplikację Rossmann PL, a pracownik zaliczy mu punkty i odłoży „cegiełkę” dla wspieranej organizacji.

15 marca na stronie internetowej udostępni się lista wszystkich organizacji, które biorą udział w tegorocznej, trzeciej edycji akcji “Pomagamy jak umiemy”. Do 5 kwietnia posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli wybrać jedną z instytucji z całej Polski, na którą będą przekazywane ich punkty. Jeśli klubowicz nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, jego punkty zostaną przekazane do jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.

Dzięki zaangażowanym w tę akcję klientom w ubiegłym roku zostało przekazano wsparcie w postaci produktów dostępnych w Rossmannie o wartości 5 mln zł aż 222 organizacjom. W tym roku także jest cel w 5 mln zł. Planuje się nadanie pomocy 250 instytucjom. 31 października zakończy się gromadzenie punktów.

Źródło: mat. pras