Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
„Zdrowie Człowiek Profilaktyka” to projekt realizowany od 2013 roku, którego celem jest zwrócenie uwagi na aspekt zdrowia publicznego, zarówno w wymiarze centralnym jak i lokalnym. Poprzez działania edukacyjne skierowane do wybranych grup docelowych – w tym samorządów, szeroko rozumianych pracodawców, instytucji i podmiotów skupiających wokół siebie osoby, które ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu narażone są na szkodliwe biologiczne czynniki ryzyka – realizatorzy zwracają uwagę na wielopłaszczyznowe korzyści wynikające z inwestycji w profilaktykę chorób zakaźnych w lokalnych społecznościach i w miejscach pracy. Inicjatywie patronuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
W 2021 roku organizatorzy projektu zorganizują cykl pięciu debat eksperckich, których tematem przewodnim będzie zdobycie praktycznej wiedzy niezbędnej do wdrożenia działań zdrowotnych, w tym pozyskania alternatywnych środków na ich realizację. Debaty zostaną zorganizowane wspólnie z Polskim Towarzystwem Przedsiębiorczości, wydawcą Rynku Zdrowia oraz Portalu Samorządowego, i odbędą się 20 i 31 maja, 21 czerwca oraz 7 i 28 września. Zarówno udział w wydarzeniach, jak i wszystkie materiały, narzędzia i konsultacje eksperckie są bezpłatne.
W ramach inicjatywy powstał serwis internetowy www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl – będący źródłem informacji oraz bezpłatnych narzędzi ułatwiających zaplanowanie, wdrożenie i ewaluację realizowanych zarówno przez samorządy, jak i pracodawców programów zdrowotnych.
W serwisie znajdują się m.in. zgodne z wymogami AOTMiT gotowe schematy programów polityki zdrowotnej, ankiety ewaluacyjne, kalkulatory kosztów przeprowadzenia programów i formularze programowe. Dostępne są również przykłady dobrych praktyk – doświadczeń i rekomendacji ekspertów, informacje dotyczące zmian w rozporządzeniach, nowych przepisów i regulacji, a także alternatywnych źródeł finansowania. W ramach projektu powstał szereg praktycznych poradników w tym m.in. „Jak realizować skuteczne Programy Polityki Zdrowotnej?”, „Odpowiedzialność za zdrowie. Profilaktyka chorób zakaźnych jako dobra praktyka CSR w miejscu pracy i element zrównoważonego rozwoju regionu”, „Samorządowe programy polityki zdrowotnej i budżet obywatelski. Związek, który ma przed sobą przyszłość” oraz „Fundusze Unijne w sektorze ochrony zdrowia, czyli jak zdobyć środki finansowe na programy profilaktyczne”. Dodatkowo, każdy zainteresowany może skorzystać z konsultacji z ekspertami projektu, m.in. z lekarzami, epidemiologami, ekspertami ds. medycyny pracy, BHP, ekspertami ds. prawa i funduszy unijnych, a także przedstawicielami samorządów mającymi wieloletnie doświadczenie w realizacji działań zdrowotnych.
Pomysłodawcą i inicjatorem projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” jest Fundacja Aby Żyć, Compass Public Relations, Market Access Audit w partnerskiej współpracy z Pfizer Polska Sp. z o. o.
Źródło: Mat. pras.
Podczas #TargiCSR przedstawiliśmy raport z pierwszego badania #ChapterZeroPoland 📙 🌎 Zachęcamy do lektury, a przede wszystkim do aktywnego włączenia się w działania na rzecz #climateaction: http://chapterzero.pl/aktualnosc/czy-rady-nadzorcze-dostrzegaja-ryzyka-biznesowe-zwiazane-ze-zmianami-klimatu-nowy-raport-chapter-zero-poland/ #climatechange #esg #klimat #csrwpl #sustainability #climate
W Raporcie Dobrych Praktyk @FOB_Poland znalazło się aż 9 naszych praktyk! Doceniono 6 projektów realizowanych z sukcesami od wielu lat oraz 3 nowe inicjatywy skupiające się na ochronie środowiska i eliminacji odpadów plastikowych. 👉 https://www.henkel.pl/prasa-media/informacje-materialy-prasowe/2022-06-27-9-dobrych-praktyk-henkel-polska-w-raporcie-fob-1677248 #WeAreHenkel
📰 Dziś w @rzeczpospolita w wyd. papierowym i elektronicznym o wynikach II edycji badania #DiversityINCheck i liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w #diversity & #inclusion oraz ekspercki komentarz Marzeny Strzelczak, prezeski, dyr. gen. FOB 📊 https://www.rp.pl/biznes/art36378231-najlepsi-pracodawcy-w-zarzadzaniu-roznorodnoscia-i-inkluzji