Trwa IX edycja Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 6 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
8 sierpnia 2017

Trwa dziewiąty już Plebiscyt, w którym zostaną docenione osoby znane, które robią dobry użytek ze swej rozpoznawalności – wykorzystują ją, by pomagać innym. Właśnie z myślą o nich oraz dla szerzenia idei wolontariatu powstał Plebiscyt „Gwiazdy Dobroczynności”. Od 7 sierpnia organizacje pozarządowe, menadżerowie, instytucje, fundacje firm mogą zgłaszać do niego gwiazdy, które z nimi współpracują i angażują się w działania dobroczynne.

Laureaci Plebiscytu uhonorowani zostaną statuetką „Gwiazdy Dobroczynności”, otrzymają też czek na 5 000 zł, który przekażą wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz drugi także przyzna swoją nagrodę.

Wnioski należy przesyłać do 18 września 2017 r.

Program „Gwiazdy Dobroczynności” to jedyny w Polsce plebiscyt publiczności i największa kampania medialna promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne osób znanych. Pokazywanie działalności charytatywnej gwiazd w mierzalny sposób wpływa na postawy społeczne, przyczyniając się do wzrostu zainteresowania wolontariatem i filantropią. To również szansa dla organizacji pozarządowych współpracujących z osobami publicznymi na nagłośnienie ważnych problemów społecznych, znajdowanie partnerów i funduszy oraz zdobywania zaufania społecznego.

Kto może być nominowany?

W plebiscycie nagradzane są gwiazdy, sportowcy, dziennikarze, ludzie kultury i sztuki, internetowi twórcy, którzy udostępniając swój wizerunek, osobiście promując daną akcję, często stają się jej motorem napędowym, zachęcając innych do podobnej aktywności.

Jak przebiega Plebiscyt?

Wnioski nadesłane w Plebiscycie podlegają ocenie Kapituły, w składzie której zasiadają przedstawiciele partnerów Plebiscytu, mediów, organizacji pozarządowych. To oni wybierają najlepsze spośród zgłoszonych kandydatur. W kolejnym etapie wszystko zależy od internautów, którzy oddając swe głosy na stronie www.gwiazdydobroczynnosci.pl, wybiorą Laureatów Plebiscytu spośród nominowanych przez Kapitułę. Kapituła przyznaje również nagrodę Honorowej Gwiazdy Dobroczynności, a Partner Główny Plebiscytu Nagrodę Specjalną Gwiazdę Dobroczynności Magazynu SHOW, przyznana zostanie również Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Statuetki w IX edycji Plebiscytu zostaną wręczone Laureatom podczas IX Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności”, który odbędzie się 10 lutego 2018 r.

Wniosek zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.gwiazdydobroczynności.pl, a wypełniony należy przesłać na adres mailowy gwiazdy@filantropia.org.pl do 18 września 2017 r.

Więcej informacji na www.gwiazdydobroczynnosci.pl

Organizator Plebiscytu: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

źródło: materiały prasowe