Rusza I edycja Business for the Future

3 listopada 2022

Już 17 listopada odbędzie się pierwsza edycja konferencji Business for the Future. Całodzienne wydarzenie jest poświęcone kluczowemu dziś tematowi zrównoważonego rozwoju zgodnie z zasadami CSR i ESG. To wydarzenie dla wszystkich przedsiębiorców i liderów, którym nieobca jest troska o środowisko naturalne i ład społeczny. Patronem konferencji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zgłoś udział w konferencji »

Konferencja Business for the Future odbędzie się w formule online już 17 listopada 2022 r. Po raz pierwszy spotkamy się w gronie ekspertów i liderów z różnych branż, ale o tym samym celu – zadbaniu o lepszą przyszłość dla planety, naszych organizacji i nas samych. Wraz z polskimi i światowymi ekspertami będziemy dzielić się dobrymi praktykami, pomysłami i rozwiązaniami z zakresu zrównoważonego rozwoju, CSR i ESG, a także dyskutować o tym, co biznes może zrobić na rzecz środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego.

Udział w konferencji szczególnie polecamy prezesom, założycielom firm i członkom zarządów szukającym nowych szans wzrostu firmy oraz dyrektorom, menedżerom i specjalistom odpowiedzialnym za obszar inwestycji, rozwoju i CSR/ESG.

Wystąpienia ekspertów_ek odbędą się w ramach trzech bloków tematycznych:

  • Najważniejsze trendy CSR/ESG,
  • Wyzwania dla poszczególnych branż,
  • Zmiany klimatu i ich wpływ na biznes.

Zaproszeni eksperci omówią takie trendy, jak klimatocentryzm, gospodarka obiegu zamkniętego, hiperlokalność czy świadomy konsumpcjonizm. Przyjrzą się także ruchom slow-life, które zyskują na coraz większym znaczeniu wśród konsumentów.

Ważnym punktem programu konferencji będą wystąpienia poświęcone temu, jak dane branże – w tym energetyka, finanse, retail i e-commerce – mogą ograniczać emisję CO2 poprzez ekoprojektowanie łańcucha dostaw i zielonych, bezpiecznych dla środowiska produktów. Nie zabraknie także miejsca na dyskusje o szansach biznesowych, jakie dają m.in. recykling i wykorzystywanie niskoemisyjnych źródeł energii.

Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, opowie o tym, jak mierzyć  efektywność działań w obszarze DEI (ang. diversity, equity, inclusion – różnorodność, równość, włączanie).