Rozpoczęła się XVI edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

30 stycznia 2020

Dotyczy firmy: CCC, Henkel Polska, L'Oréal Polska, Tesco Polska,

W ostatni weekend stycznia odbył się zjazd inaugurujący 16. edycję Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Pierwsze spotkanie, którego gospodarzem była firma CCC, poświęcone było tematowi kultury organizacyjnej z perspektywy CSR. 

Nowo wybrani Ambasadorzy CSR to studenci zdobywający wiedzę na różnych uczelniach w całej Polsce, interesujący się społeczną odpowiedzialnością biznesu i zrównoważonym rozwojem. Gospodarzem pierwszego spotkania była firma CCC, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Opiekun ścieżki edukacyjnej LOB “Kultura organizacyjna a CSR”.

Studenci mieli sposobność przebywać w dwóch warszawskich siedzibach firmy CCC: Creative City Concept oraz w biurze regionalnym CCC. W ramach warsztatów poprowadzonych przez Adama Pogorzelskiego, specjalistę ds. CSR w firmie CCC, Ambasadorzy CSR zdobywali wiedzę z zakresu wolontariatu kompetencyjnego oraz dowiedzieli się, jak wygląda współpraca firmy z organizacjami pozarządowymi na przykładzie UNICEF Polska. Poznali także praktyczne aspekty związane z raportowaniem niefinansowym.

W ramach cyklu „Podwieczorek przy CSR”, studenci, w nieformalnej, kawiarnianej atmosferze, rozmawiali z Katarzyną Bąk, menedżerką ds. CSR w firmie Tesco. Spotkanie było okazją do dyskusji o działaniach z zakresu CSR, w tym o inicjatywach związanych z niemarnowaniem żywności, które prowadzi firma Tesco. 

Drugiego dnia pierwszego zjazdu LOB  Maja Olczak i Anna Skorupa z firmy L’Oréal Polska przeprowadziły warsztaty o pitchu biznesowym. Opowiedziały także o studenckim konkursie Brandstorm, koordynowanym przez L’Oreal. 

Kolejny zjazd odbędzie się w marcu w siedzibie firmy Henkel Polska, która jest Opiekunem ścieżki edukacyjnej “Komunikacja a CSR”.

O Lidze Odpowiedzialnego Biznesu

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. Powstał w 2004 roku z inicjatywy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i kół naukowych skupiających studentów zainteresowanych CSR. W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu funkcjonuje program Ambasadorów CSR i Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o CSR. Więcej o Lidze Odpowiedzialnego Biznesu na stronie internetowej odpowiedzialnybiznes.pl/lob.

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Opiekunowie ścieżek edukacyjnych XVI edycji LOB: Bank BNP Paribas, CCC, ERGO Hestia, Henkel

Patroni honorowi: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Finansów

Patroni medialni: AIESEC, dlastudenta.pl, IMM, Proto.pl, Odpowiedzialnybiznes.pl

Źródło: inf. własna